دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
کد خبر60986

ایرج شهین باهر:
شهرداری تبریز در صف اول مقابله با ویروس کرونا قرار دارد

شهردار تبریز

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه در خصوص ویروس کرونا همچنان باید جدی گرفته شود، گفت: به هر اندازه که در زمینه پیشگیری از ویروس هزینه کنیم، آمار مبتلایان را کاهش می دهیم و این به نفع شهر و شهروندان است.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا شهرداری تبریز با بیان مطلب فوق گفت: شهرداری تبریز در تمام موضوعات پای کار است و در بحث کرونا نیز تا جایی که توانسته معابر عمومی و بخصوص منطقه بازار را ضدعفونی کرده است.

او ادامه داد: ما تنها مرکز استان هستیم که از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا تا به امروز بطور مستمر و با همکاری دیگر دستگاه ها کار ضدعفونی سطح شهر را انجام می دهیم و پس از پای کار آمدن ارتش، سپاه و نیروی انتظامی تا حدودی فشار از روی دوش شهرداری کم شده است.

شهردار تبریز با اشاره به همکاری خوب دستگاه های درگیر با موضوع ویروس کرونا، عنوان کرد: حوزه فعالیت شهرداری تبریز در ضدعفونی معابر و فضاهای عمومی تاثیر بالایی در گندزدایی و پیشگیری از شیوع این ویروس داشته است.

او با بیان اینکه شهرداری تبریز در صف اول مقابله با ویروس کرونا قرار دارد، گفت: در بحث پیشگیری از شیوع کرونا و تهیه اقلام و مواد ضدعفونی کننده، شورای اسلامی شهر تبریز همراهی خوبی داشته و مجوز خرید اقلام را صادر کرده است و ما هم تلاش می کنیم که مواد و اقلام مورد نیاز را تهیه کرده و در امر ضدعفونی و پیشگیری به کار گیریم.

ایرج شهین باهر با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه در خصوص ویروس کرونا همچنان باید جدی گرفته شود، افزود: تهیه مواد و اقلام مورد نیاز برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا باید همچنان ادامه داشته باشد چون زمان قطعی ریشه کن شدن این ویروس مشخص نیست.

او ادامه داد: ما حتی اگر بتوانیم جان یک نفر را نجات دهیم، کار بزرگی انجام داده ایم و این موضوع در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا رنگ بیشتری به خود می گیرد و نجات یک نفر از مبتلا شدن به ویروس کرونا، در واقع یک گام در قطع زنجیره شیوع آن است.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه تهیه مواد ضدعفونی و اقلام پیشگیری نسبت به روزهای نخست شیوع ویروس کرونا، راحت تر است، اظهار کرد: با توجه به صدور مجوز تولید مواد و اقلام ضدعفونی برای کارخانجات، اکنون تهیه این مواد نسبت به روزهای نخست بهتر و راحت تر شده است. ما اعتقاد داریم هر چقدر در این زمینه هزینه کنیم، آمار مبتلایان را کاهش می دهیم و این به نفع شهر و شهروندان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 10 =