دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
کد خبر60999

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز تاکید کرد:
آماده باش حداکثری برای مقابله با خطرات ناشی از بارش های پیش رو

قربانیان

معاون خدمات شهری واجرایی شهردار تبریز بر آماده باش حداکثری نیروهای خدمات شهری و اجرایی مناطق دهگانه شهرداری برای مقابله با خطرات احتمالی ناشی از بارش های پیش بینی شده پیش رو تاکید کرد.

به گزارش شهریار، محمدرضا قربانیان تبریزی با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته مبنی بر بارش شدید باران در روز سه شنبه اظهار داشت: از هفته های گذشته لایروبی و پاکسازی آب روها و کانال های داخل و پیرامون شهر در دستور کار نیروهای خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری است و عملیات لایروبی و پاک سازی کانال ها و آبروهای مناطق کماکان تداوم دارد .

او آمادگی و آماده باش نیروهای خدمات شهری در مواقع بارش باران را ضروری دانست و افزود: نیروهای خدمات شهری مناطق دهگانه باید در مناطق حساس از قبیل زیرگذرها و مسیل هایی که امکان جمع شدن آب و وقوع سیلاب وجود دارد به صورت آماده باش حضور داشته باشند تا از وقوع حوادث ناشی از جریان سیل جلوگیری نمایند.

قربانیان تبریزی با اشاره به اینکه ساماندهی مهران رود و پاکسازی کانال های انتقال روان آب ها به این مسیل اقدامی با اهمیت است ، افزود:روانسازی اتصال کانال های انتقال دهنده روان آب ها و همچنین هدایت آب های سطحی به مهرانه رود یکی از ماموریت های اساسی خدمات شهری بوده است که توسط نیروهای خدوم معاونت خدمات شهری و اجرایی عملیاتی گردیده است.

او با اشاره به حجم بالای لایروبی کانال ها و آب روها در داخل و پیرامون شهر افزود: در کنار توجه به جمع آوری و هدایت آب های سطحی به کانال ها، عملیات لایروبی اجرا شده در کانال ایلی سو و کانال کرجان یکی از اقدامات اثر گذار در کنترل روان آبها در مواقع بحرانی به شمار می آید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 10 =