پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
کد خبر61086

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز تشریح کرد:
جزئیات نتایج نشست مشترک مدیران عامل سازمان‌های مدیریت پسماند مراکز استان‌ها

پسماند

مدیرعامل سازمام مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز گفت: در روزهای گذشته نشست مشترک مدیران عامل سازمان‌های مدیریت پسماند مراکز استان‌ها از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت تا به جمع بندی جامعی جهت مقابله با کروناویروس برسیم.

اصغری ادامه داد : در این نشست پس از بررسی و هم فکری، شیوه نامه پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در حوزه مدیریت پسماند تهیه و تنظیم شده و از طریق وزارت کشور به کلیه شهرداری‌ها ابلاغ شد.

او اضافه کرد: در این شیوه نامه تمامی شهرداری ها و سازمان‌های مدیریت پسماند موظف به گندزدایی، ضد عفونی و شستشوی روزانه مخازن زباله‌های سطح شهر، ماشین آلات و وسایل انتقال زباله، سیستم های تفکیک و پردازش، ماشین آلات دفع پسماند و مراکز دفن زباله ها شدند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز همچنین تدابیر اتخاذ شده در مورد پسماندهای بیمارستانی را در این شیوه نامه اینگونه مطرح کرد : محیط ها، مخازن اطراف مراکز اورژانس، مراکز ایزوله و بیمارستان‌های قرنطینه و واحدهای تفکیک که دارای عملیات مخاطره آمیز به آلودگی ویروسی هستند شناسایی و به صورت روزانه پس از رفع آلودگی و گندزدایی این محیط‌ها و مخازن، پسماندهای دفعی این واحدها بعد از عادی سازی توسط ماشین آلات ویژه در مراکز دفن پسماندهای بیمارستانی (دفن در محل ایزوله به همراه آهک) دفن شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 0 =