دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
کد خبر61302

شهردار تبریز در جمع خیرین و معتمدین کمپین «رحمت»:
شهرداری تبریز، ابزاری برای هدایت نذورات مردم به دست نیازمندان است/ خیرین خوشنام تبریزی همیار کمپین «رحمت»

شهردار

شهردار تبریز گفت: شهرداری تبریز به عنوان ابزاری در خدمت شهروندان عمل کرده و یکی از ابزارهای آن کشتارگاه صنعتی این مجموعه است که می تواند در بحث ذبح، بسته‌بندی بهداشتی و توزیع نذورات مردمی عمل کند.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر ظهر امروز در دیدار با خیرین و معتمدین بنام شهر تبریز با اعلام مطلب فوق افزود:  مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری  تبریز نه به عنوان سیستم، بلکه به عنوان یک خیّر  با تمام امکانات در خدمت خیرین و معتمدین شهر  بوده و مردمی‌ترین نهادی است که صفر تا صد آن برای مردم است.

او ادامه داد: در همین راستا، کشتارگاه صنعتی شهرداری آماده است که به عنوان یک ابزار،  نذورات مردمی را از طریق خیرین شهر وکمپین رحمت جمع‌آوری شده در بحث ذبح، بسته‌بندی بهداشتی و توزیع آن توسط کمپین اقدام کند.

شهردار تبریز جامعه هدف کمپین رحمت را افراد فاقد درآمد و مستمری ثابت معرفی کرده و اظهار داشت: ما نه به عنوان مسئول، بلکه  به عنوان یک شهروند تبریزی، نگران وضعیت همشهریان هستیم و در این طرح جامعه هدفی که مد نظر قرار داده ایم، افرادی هستند که از بحران کرونا نه به لحاظ درمانی، بلکه از لحاظ معیشت لطمه دیده اند.

 او ادامه داد: جامعه هدفی که ما تعیین کردیم، نه مستمری بگیر هستند و نه درآمد تعریف شده‌ای از مؤسسات و نهادها دارند؛ این افراد در خلاء هستند و توانایی مالی برای ادامه این وضعیت را ندارند. و از سویی چون  به همه گفته‌ایم که در خانه بمانید، این افراد که درآمد روزانه دارند، در مضیقه بوده و بسیاری از این افراد واقعا با مشکل معیشتی روبرو هستند و در عین آبرومندی و تقید، دست نیاز به سوی کسی دراز نمی‌کنند.

او  با اشاره به آیین سنتی بزرگان تبریز در گذشته تأکید کرد: فرهنگ تبریز از دیرباز این بوده که قبل از اعلام نیاز توسط افراد، بزرگان شهر، خیرین و معتمدان، پیش دستی کرده و به  افراد نیازمند یاری رسانده اند.

شهردار تبریز در مورد پیش زمینه آغاز کمپین رحمت نیز یادآور شد: در این وضعیت کرونایی، از دور و بر و فامیل‌ها شنیدیم که  برای رفع این بیماری، قربانی کرده‌اند و این نذر جرقه ای شد تا پیشقدم شده و کمپینی راه‌اندازی  کنیم که  این نذورات را ساماندهی و هدایت کنیم تا به دست نیازمندان  واقعی برسد.

او تأکید کرد: بحث ما امروز تأمین اعتبار، تشخیص  افراد و توزیع است که اگر این سه مورد را حل کنیم، کار ماندگاری انجام داده ایم.

او ادامه داد: اگر مردم و خیرین  شهر پا پیش گذاشته و همیاری عمومی صورت بگیرد، می توانیم هر هفته توزیع گوشت داشته باشیم و در کنار آن اقلام دیگر را نیز اضافه کنیم.

شهردار تبریز تأکید کرد: چارچوب کمپین این است که مردم و خیرین را دعوت به همکاری و شرکت در این برنامه کنیم و بزرگان شهر و افرادی که می توانند کمک کنند در این طرح مشارکت خواهند داشت که دست در دست هم، به اهداف آن دست یابیم.

او در پایان خاطرنشان کرد: کمپین رحمت، طرحی ابتکاری برای جلب رحمت الهی از یک سو و  هم ترویج فرهنگ رحم‌ورزی توسط شهروندان از سوی دیگر است؛ افرادی داریم که دنبال مسیری برای هدایت نذورات خود و به نوعی به دنبال دفع بلا از خانواده، فامیل، و شهر و کشور خود هستند. که این کمپین میتواند به بهتر ادا شدن این نذورات کمک کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 0 =