سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
کد خبر61313

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز عنوان کرد:
تحقق «عدالت اجتماعی» با ایجاد خزانه متمرکز در شهرداری تبریز

بابایی اقدم

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: تلاش برای تحقق طرح مصوب و طرح تفصیلی شهر تبریز از مهمترین اقدامات کمیسیون شهرسازی در سال ۹۹ خواهد بود.

به گزارش شهریار، فریدون بابایی اقدم در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار داشت: اجرای مسیرگشایی‌ها، لکه گذاری فضای سبز و کاربری‌های عمومی باید در سال جاری در دستور کار قرار گیرند به طوری که در بودجه امسال مسیرگشایی های نیمه تمام مانده از سال های گذشته تکمیل می شوند.

او از تدوین بودجه متمرکز شهرداری تبریز در سال جاری خبر داد و افزود: در سال های گذشته چنین روندی وجود داشت که مناطقی درآمدزا شهرداری مثل منطقه ۲، ۱ و ۵ به عنوان معین برای مناطق کم برخورداری همچون ۷، ۱۰ و ۶ انتخاب می شدند تا بودجه طرح های اجرایی در این مناطق از طرق مناطق معین تامین شد.

بابایی اقدم ادامه داد: متاسفانه در شرایط رکود مالی شهرداری منجر شد این مناطق در ابتدا نیاز خود را تامین کنند و سپس برای مناطق محروم بودجه ای در نظر گرفته شود که برای اصلاح این روند امسال بودجه شهرداری به صورت متمرکز تدوین شد تا از طریق مرکز تخصیص یابد.

عضو شورای شهر تبریز تصریح کرد: در طی سالهایی که شهر و شهرداری وجود دارد، بودجه متمرکز انقلابی خواهد بود تا خزانه متمرکزی وجود داشته باشد و تمام درآمدهای شهرداری در یک جا جمع شده و در نهایت شاهد عدالت اجتماعی باشیم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع حاشیه نشینی در بودجه ۹۹ گفت: مقرر شد در قالب تبصره های دائمی شهرداری امسال ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه به همین منظور اختصاص یابد که ۳۰۰ میلیارد آن از منابع شهرداری و ۱۰۰ میلیارد از محل تسهیلات  بانکی است تا شهرداری به طور مستقیم وارد بحث مسکن سازی شود.

بابایی اقدم همچنین خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجار پیشنهاد ایجاد معاونت پیشگیری در شهرداری را داشتیم که کار آن کنترل در ساخت و ساز باشد و از هرج و مرج در حوزه ساخت و ساز جلوگیری شود.

عضو شورای شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اقدامات شورای شهر تبریز در کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: ۱۰ میلیارد تومان در اختیار شهرداری گذاشته شد تا برای پیشگیری از این ویروس صرف پرسنل شهرداری و شهروندان شود.

او یادآور شد: تمدید روند بخشودگی هایی مربوط به تعرفه عوارض که موجب افزایش مراجعات شهروندان به شهرداری می‌شود تا پایان فروردین، بخشودگی اجاره بهای املاک شهرداری در اسفند و فروردین، حضور اکیپ‌های اطلاع رسانی در محلات به منظور ضدعفونی و آگاه سازی و... از اقدامات انجام یافته در این خصوص بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =