شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
کد خبر61561

تبریز گلباران شده است؛
تداوم اجرای برنامه‌ها و پروژه‌های فضای سبز تبریز

گلکاری

بهار ۹۹ از راه رسید؛ لیک همراه با هوای دل انگیز و شکوفه و سبزه، ویروسی نیز جولان می دهد که زندگی روزمره شهروندان و صدالبته بسیاری از اقدامات و برنامه ها در سطح خرد و کلان را نیز تحت الشعاع خود قرار داده است تا به حدی که متاسفانه اجازه نداده تا حلاوت نو شدن سال و آمدن بهار و دگرگونی طبیعت، به کام مردم بنشیند.

شهریار تبریز / خاطره میرزایی: با اینهمه برخی نهادها و دستگاه های اجرایی و خدماتی بودند و هستند که در طی این روزهای پر از نگرانی و اضطراب، بخاطر رفاه و آسایش شهروندان همچنان فعالیت های خدماتی خود را ادامه دادند و می دهند.

بارزترین نمونه آن هم واحدهای مختلف در مجموعه شهرداری است که گاهی حتی به صورت شبانه روزی در سطح شهر مشغول انجام وظیفه اند. یکی از این واحدها، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری است که در کنار دیگر واحدهای خدماتی شهرداری، سراسر روزهای اسفندماه و فروردین را به اجرای برنامه های کاری خود پرداخته است.

کاشت بهاره و اجرای گلکاری های زیبا مربوط به طرح استقبال از بهار در سراسر شهر از جمله برنامه های در حال اجرای عوامل فضای سبز شهرداری تبریز بود. همچنین عوامل فضای سبز مناطق دهگانه شهرداری با انجام عملیاتی چون آزادسازی ریشه و طوقه درختان از حصار بتن و آسفالت، سرزنی چمن ها، دفع علفهای هرز، برداشت خاک اضافی و ایجاد تشتک و بانکت در پای درختان،   در صدد حفظ و نگهداری از فضاهای سبز و بهبودبخشی به کیفیت و کمیت این فضاها هستند.

اما آنچه در این میان حائز اهمیت است، اهدافی است که با توجه به شرایط کنونی در آن سوی این اقدامات مدنظر است. مسلم است که در حال حاضر، میزان تردد در سطح شهر به حداقل ممکن رسیده، اما بازهم با توجه به نیاز شهروندان به ارتقای روحیه و افزایش نشاط اجتماعی، حوزه فضای سبز شهرداری بر خود وظیفه میداند با شاداب نگه داشتن فضاهای سبز در سطح شهر در وانفسای جولان ویروس کرونا، سهمی در افزایش روحیه  آنان داشته باشد.

زیبایی گلکاری های انجام شده و رنگ های شاد و چشم نواز آنها، مناظری را در سطح شهر پدیدار نموده که بی شک هر صاحب ذوقی را بر سر نشاط می آورد و البته در این میان، حتی دیدن این مناظر از پشت پنجره نیز دل و جان را خواهدنواخت. شهروندان در ترددهای حداقلی خود برای برآورده کردن نیازهای ضروری، به طور حتم از معابر و خیابان های شهر عبور می کنند و چه بهتر که این عبور حداقلی هم، سرشار از چشم اندازهای زیبا بوده و برای دقایقی هم که شده، ذهن آنان را جلا بخشد.

هیچ روزی و روزگاری، چه خوب و چه بد، پایدار نیست و طبیعتا روزهای کرونایی نیز خواهدگذشت؛ آنچه در این میان مد نظر است آماده سازی شهری سرسبز، زیبا و باصفا برای آن ایام است تا به یاری خداوند، حضور شهروندان در جای جای شهر، بیش از پیش لذت بخش و دلپذیر گردد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =