دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
کد خبر62789

قائم مقام شهردار تبریز در آیین معارفه مدیرکل جدید اداره کل بازرسی مطرح کرد:
اساس کار بازرسی پیشگیری است/ صفرتا صد سیستم شهرداری بایستی الکترونیکی باشد

معارفه محمدی

قائم مقام شهردار تبریز گفت: اساس کار بازرسی پیشگیری است و بایستی آموزش‌های پیشگیرانه را در تمام مجموعه‌های این نهاد در پیش بگیریم.

به گزارش شهریار، رسول موسایی پیش از ظهر امروز در آیین معارفه مدیرکل جدید اداره کل بازرسی، ارزشیابی و رسیدگی به شکایات با اعلام مطلب فوق افزود: بایستی مباحث پیشگیری را مقدم بر پیگیری بدانیم و فرهنگ‌سازی در این زمینه را در دستور کار قرار بدهیم.

او ادامه داد: امیدواریم که سیستمی طراحی شود که صفر تا صد آن الکترونیکی بوده و کارمند ما فقط فیش پرداخت خدمات را صادر کند.  

قائم مقام شهردار تبریز با اشاره بر ضرورت نهادینه‌کردن سیستم بازرسی در مجموعه شهرداری خاطرنشان کرد: بایستی در لابلای تمام فرایندهای اداری شهرداری، سیستم بازرسی را نهادینه کرده و اجازه ندهیم مفسده‌ای ایجاد شود.

او ادامه داد: در بحث هزینه‌ها توجه کنیم که این اموال در دست مدیران امانت است و مدیران بایستی با پرهیز از تشریفات و ریخت پاش، صرفا رفاه مجموعه مد نظر قرار بگیرد.

موسایی با اشاره به فعالیت بازرس‌ها در واحدهای بازرسی یادآور شد: بازرس‌ها بایستی طوری عمل کنند که نه با مدیر باشند و نه بر مدیر، و اگر خلافی در هر سطحی از مدیریت روی دهد، بازرسی بایستی اطلاع دهد.

او رسیدگی به شکایت را وظیفه دیگر اداره نظارت و بازرسی معرفی کرده و یادآور شد: ارباب رجوع وقتی دستش از مدیر و کارمند کوتاه می‌شود، دنبال جایی برای شکایت است که ما بازرسی را معرفی کردیم و البته در این واحد نیز نباید تحکم در امور و در مواجهه با ارباب رجوع وجود داشته باشد.

قائم مقام شهردار، ارزشیابی در مجموعه شهرداری را واژه‌ای مغفول خوانده و تصریح کرد: بایستی در بازه زمانی مشخص، ارزشیابی مدیران را بر اساس شاخص‌های واحد بررسی ومشکلات آن حوزه را به اطلاع مدیران برسانند.

او ادامه داد: ساده‌ترین تخلف کارمندان در کلیه واحدها و در مواجهه به ارباب رجوع که همان واژه معروف " برو فردا بیا " است،  قابل قبول نبوده و کارنامه مدیران و افراد باید بر اساس شاخص ارزشیابی مشخص شود که متاسفانه در مجموعه شهرداری این کارنامه وجود ندارد.

موسایی اذعان داشت: حتی با معیارهای غلط هم که شده باشد، ارزشیابی را جدی بگیرید که با این کار هم بحث ارزشیابی مطرح می‌شود و هم جایگاه و منزلت واقعی شما بالا می رود.

او ادامه داد: انتظار داریم به دست شما سیستم در مسیر درست و شفافی حرکت کرده و با بهره‌گیری از نیروهای خدوم، متعهد و مفسده‌ستیز، بهبود اوضاع را شاهد باشیم.

مدیرکل جدید اداره بازرسی، نظارت و رسیدگی نیز در این آیین گفت: وظیفه ما پیشگیری از وقوع تخلف در مجموعه با بستن منافذ فساد از طریق راه‌های قانونی و تدبیراست و در این راه حافظ شأنیت مدیر و کارمند هستیم.

تراب محمدی، ادامه داد: برای نیل به اهداف خود در این واحد، نیازمند نیروهای قوی، کاربلد و متعهد در حوزه بازرسی هستیم که به پیشگیری امور بپردازیم.

محمدی، با اشاره به سوابق حضور خود در شهرداری خاطرنشان کرد: از سال ۷۸ در این مجموعه شهرداری هستم و علاوه بر ۳۰۰ خدماتی که به شهروندان ارائه می دهیم، هدف اساسی ما رضایتمندی مردم است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 10 =