سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
کد خبر63020

شهردار منطقه ۱ تبریز عنوان کرد؛
حفظ بافت تاریخی کوچه پروین اعتصامی بدون مشارکت ساکنین محل امکان پذیر نیست

منطقه یک

شهردار منطقه ۱ تبریز در جریان بازدید از مراحل اجرائی پروژه سنگفرش کوچه پروین اعتصامی حفظ حالت بافت تاریخی این کوچه را بدون مشارکت ساکنین محل غیرممکن عنوان کرد.

به گزارش شهریار، اکبر پورخردمند ضمن اعلام این مطلب که کوچه پروین اعتصامی یکی از داشته‌های مهم فرهنگی و یکی از پنج محور اصلی گردشگری است بیان کرد: برای حفظ و پاسداشت ارزش های فرهنگی و تاریخی منطقه اقدامات وسیعی انجام پذیرفته که بازپیرایی مجموعه ربع رشیدی ، بازآفرینی مجموعه دو کمال و سنگفرش کوچه پروین اعتصامی از آن جمله است.
وی اضافه کرد: بر همین اساس پروژه سنگفرش کوچه پروین اعتصامی در دستورکار منطقه قرار گرفته و هم اکنون در مرحله زیرسازی است و با سرعت ایجاد شده  به زودی فاز اصلی آن آغاز خواهد شد.
پورخردمند تصریح کرد: این امر به منظور حفظ منظر تاریخی بافت قدیمی این کوچه انجام می یابد که باعث یکدست نگه داشتن بافت تاریخی متناسب با ارزشهای آن ، زیبایی و راحتی راه رفتن در مسیر، نگهداری آسان ، مقاومت در برابر شرایط جوی، مرمت سریع و... خواهد شد.
وی تاکید کرد: قطعا این امر بدون مشارکت ساکنین و شهروندان فهیم و با فرهنگ مسیر امکان پذیر نخواهد بود و با همدلی همکاری و همیاری می‌توان شاهد حفظ ارزش های فرهنگی و معنوی شهر باشیم و در بحث اقتصاد گردشگری که یکی از مهمترین آوردهای ارزی محسوب می‌گردد تاثیر بسزائی خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =