شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
کد خبر63111

نائب رئیس شورای شهر تبریز عنوان کرد:
توزیع متوازن خدمات محله‌ای و مبارزه با فساد دو رویکرد مهم شورا و شهرداری

اندیش

نائب رئیس شورای شهر تبریز گفت: توزیع متوازن خدمات محله‌ای و مبارزه با فساد، دو رویکرد مهم شورای پنجم از آغاز بکار تا امروز بوده است.

به گزارش شهریار، سونیا اندیش در آیین بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه ۴ تبریز اظهار داشت: توجه به رضایتمندی و مطالبات مردمی اولویت این شورا بوده و تصور می‌کنیم توزیع متوازن و متساوی خدمات محله‌‍ای در شورای پنجم نسبت به دوره‌های پیشین بهبود یافته است.

اندیش افزود: متاسفانه طی سال‌های قبل و دوره‌های پیشین شاهد توسعه شهری در مناطق برخوردار و توجه بیشتر به این مناطق بودیم و مناطق برخوردار هر دوره برخوردارتر شده اند و خدمات محله‌ای که باید در مناطق ۱۰ گانه به طور مساوی و نسبت به تعداد جمعیت توزیع می شد، اتفاق نیافتاده بود.

او ادامه داد: خوشبختانه در این دوره شورا نخستین توجه اعضا بر خدمات محله‌ای و توسعه شهری در تمام مناطق متمرکز شده و اولویت نیز با مناطق کم برخوردار است در حالی که شاید اگر شهرداری و شورای شهر در صدد اجرای پروژه‌های ویترینی بودند، از نظر تبلیغاتی برای آنها بهتر بود و می‌توانستند عملکرد ظاهری بهتری ارائه دهند. ولی برای ما توسعه زیرساخت‌ها هموراه ارجح‌تر است.

نائب رئیس شورای شهر تبریز از توجه به مناطق کم برخوردار در بودجه بندی سالانه خبر داد و افزود: اولویت‌های مناطق در بودجه‌بندی سالیانه اخذ شده و این درخواست‌ها در کمیته‌های فنی شورا بررسی و سپس تبدیل به برنامه بودجه سالانه شده است.

اندیش با اشاره به بهره برداری از پروژه مسیرگشایی شهید خلیلی تصریح کرد: توانمندسازی مناطق کم برخوردار از لحاظ زیرساختی همواره مدنظر بوده و دسترسی خودروها و سهولت در عبور مرور مسیرگشایی‌ها اهمیت دارد. این پروژه سالهای طولانی در طرح تفصیلی نوشته شده بود و مردم منطقه بلاتکلیف بودند.

او با بیان اینکه شعار هر محله یک پارک محله ای تا حدودی عملیاتی شده است، گفت: سال ۹۸ تعداد ۲۵ پارک محله ای در سطح تبریز افتتاح شد که ۵ مورد از این پارک ها در منطقه ۴ بوده است.

نائب رئیس شورای شهر تبریز با قدردانی از صبوری شهروندان در انجام این پروژه مسیرگشایی گفت: بابت مشکلات به وجود آمده طی این مدت از مردم عذرخواهی می کنیم و بابت همکاری با شهرداری در این مسیر، قدردان هستیم. امیدوارم با بهره برداری از این پروژه مراکز درمانی، رفاهی و بهداشتی نیز احداث شود تا مردم کمتر احتیاج پیدا کنند به مراکز شهر تردد کنند و در منطقه خود رفاه نسبی داشته باشند.

اندیش یادآور شد: شاید احداث چند تقاطع غیرهمسطح در این دوره و شعار دادن در آن خصوص برای شورا و شهرداری بهتر بود ولی خوشبختانه هیچ گاه به دنبال پروژه‌های ویترینی نبوده‌ایم.

او در بخش دیگری از سخنان خود به رویکرد فسادستیزی در شورای شهر و شهرداری تبریز اشاره کرد و افزود: در این دوره، صورت وضعیت‌های کذایی که هزینه‌های شهری را چند برابر می‌کرد به کمترین میزان ممکن رسید. هر چند مبارزه با فساد هزینه دارد ممکن است به این زودی ریشه کن نشود ولی حرکت رو به جلو است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 6 =