دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
کد خبر63942

در راستای ایمن سازی بافت‌های فرسوده صورت گرفت؛
تخریب و رفع خطر ملک فرسوده در خیابان ۱۷شهریور جدید

منطقه 3

معاون‌خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه ۳ تبریز از تخریب ملک فرسوده در خیابان ۱۷ شهریور جدید خبر داد .

به گزارش شهریار، علی دهقانی با اعلام این خبر گفت : وجود خانه‌های مخروبه و قدیمی به لحاظ فرهنگی ، زیبایی شناختی و امنیت اجتماعی برای شهرها مشکلاتی را ایجاد می کند که در این راستا ملک فرسوده ای در خیابان ۱۷شهریور جدید تخریب و محل مورد نظر ایمن سازی شد.

وی افزود: در اجرای تبصره ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان پس از طی کردن مراحل قانونی این معاونت اقدام  به تخریب این ملک نموده و از محل رفع خطر نمود .

وی ادامه داد : طبق نظر کارشناسان شهرداری این ملک مشمول تبصره ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها بود و برای اهالی ایجاد خطر می‌کرد که شهرداری با اقدام قانونی به تخریب ملک کرد.

دهقانی، اتخاذ تدابیرموثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر، همچنین رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر و کوچه ها و اماکن عمومی را از وظایف شهرداری دانست و گفت : اماکنی که در مناطق مختلف از سوی صاحبان خود به هر علتی رها شده‌اند و سلامت بهداشتی و روانی شهروندان را مورد تهدید قرار داده اند  شناسایی واگر مالکان خانه‌های فرسوده نسبت به رفع خطر ریزش اقدام نکنند ، به خاطر برقراری امنیت جانی شهروندان ، خانه‌های مذکور محصور و یا تخریب ‌خواهد شد .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =