دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
کد خبر63948

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز:
جمع آوری داروهای رها شده در جاده باباباغی/ عادی سازی پسماندهای بیمارستانی بر عهده تولیدکننده است

دارو

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از جمع آوری داروهای رها شده در جاده باباباغی خبر داد.

به گزارش شهریار، علیرضا اصغری با اعلام این خبر افزود: روز گذشته بعداز انتشار تصاویری از داروهای رها شده در جاده باباباغی کارشناسان اجرایی این سازمان و همچنین عوامل دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت به این منطقه رفتند و بعداز جستجو داروها کشف و جمع آوری شد.

وی سپس با تاکید بر اینکه عادی سازی پسماندهای عفونی و بیمارستانی بر عهده تولیدکننده است، ادامه داد: وظیفه سازمان مدیریت پسماند در خصوص پسماندهای بیمارستانی امحاء و دفن این پسماندها بعد از بی خطر سازی توسط واحدهای تولید کننده است.

اصغری ادامه داد: با اینکه این امر در حیطه وظایف سازمان مدیریت پسماند نبود اما ما به خاطر احساس مسوولیت انسانی و اخلاقی در سریعترین زمان محل را پاکسازی کرده و داروهای رها شده در جاده باباباغی را جمع آوری کردیم.

اصغری سپس ادامه داد: نمایندگانی از اداره بهداشت تبریز و کلانتری منطقه در محل حضور داشتند و صورتجلسه‌ تنظیم شده نیز به امضاء آنها رسید.

وی با اشاره به پیگیری این موضوع توسط مراجع قضایی گفت: به وسیله نمونه برداری هایی که از داروهای رها شده صورت گرفته و مدارک کشف شده در محل، مسئله از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد. حفاظت از محیط زیست وظیفه همه مردم و نهادهای مختلف است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =