چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
کد خبر64018

تبریز و آذربایجان شرقی پتانسیل‌های زیادی در فوتسال دارد
شهرداری سرمایه‌گذاری خوبی در ورزش همگانی انجام داده است

شهرداری سرمایه‌گذاری خوبی در ورزش همگانی انجام داده است

کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون گفت: تبریز و آذربایجان شرقی بازیکنان و استعدادهای خوبی در سطح پایه دارد که در صورت حمایت می‌توانند در آینده جزو بازیکنان تیم ملی و لیگ برتر باشند.

به گزارش شهریار، فرهاد فخیم، کارمند شهرداری تبریز و کاپیتان تیم مس سونگون پس از کسب سومین قهرمانی لیگ برتر فوتسال کشور توسط این تیم اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنیم که توانستیم برای سومین سال متوالی جام قهرمانی لیگ برتر را برای مس سونگون و مردم عزیز آذربایجان به ارمغان بیاوریم.
وی افزود: حمایت‌های مدیران شرکت و باشگاه مس تأثیر بسزایی در کسب این عنوان داشت. یک برنامه‌ریزی بلندمدت بود که باعث شد بتوانیم در ۳ سال متوالی به قهرمانی رسیده و عنوان پرافتخارترین تیم فوتسال کشور را کسب کنیم. ما ۲ بار نیز در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کردیم که یک‌بار قهرمان و یک‌بار هم نائب قهرمان این مسابقات شدیم.
فخیم با اشاره به حضور مس در جام باشگاه‌های آسیا خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم طبق برنامه قبلی قرار است مسابقات آسیایی در آذرماه برگزار شود که امیدوارم با حمایت مسئولان بتوانیم برای دومین بار عنوان قهرمانی این مسابقات را نیز کسب کنیم.
کارمند شهرداری تبریز در خصوص استعدادهای فوتسال تبریز و آذربایجان شرقی گفت: تبریز و آذربایجان شرقی بازیکنان و استعدادهای خوبی در سطح پایه دارد که در صورت حمایت می‌توانند در آینده جزو بازیکنان تیم ملی و لیگ برتر باشند. تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید مس سونگون تمرینات خود را به صورت مداوم برگزار کرده و در مسابقات شرکت می‌کنند اما این کافی نبوده و تعداد تیم‌های فوتسال برای رشد این استعدادها در استان کم است. از مسئولان درخواست می‌کنم شرایطی مهیا کنند که چند تیم دیگر در سطح‌های مختلف مسابقات حضور داشته باشند تا این استعدادها بتوانند فرصت لازم برای رشد را داشته و به سمت فعالیت‌های دیگر نروند.
فخیم در خصوص برگزاری مدارس ورزشی شهرداری تبریز و تأثیر آن در رشد استعدادهای تبریز در رشته‌های مختلف ورزشی اظهار داشت: من خودم از ابتدا در مدارس فوتبال شهرداری حضور داشته و در تیم‌های پایه آن بازی کرده‌ام. شهرداری تبریز از گذشته در استعدادیابی عملکرد خوبی داشته و خوشبختانه با نگاه مثبت شهردار محترم و مسئولان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز این حرکت ادامه دارد.
وی افزود: با توجه به زحماتی که کشیده می‌شود، از شهردار محترم و مسئولان مربوطه درخواست می‌کنم که فعالیت مدارس ورزشی شهرداری محدود به فصل تابستان نباشد تا استعدادهایی که در این مدارس کشف شده‌اند، زیر نظر مربیان توانمند و شناخته شده که در بدنه شهرداری هم حضور دارند، به خوبی رشد کنند.
فخیم در رابطه با حضورش در مسابقات کلانشهرهای کشور به همراه تیم فوتسال کارکنان شهرداری تبریز گفت: به عنوان کارمند شهرداری سال گذشته به عنوان سرمربی و بازیکن به همراه تیم فوتسال کارکنان شهرداری تبریز در مسابقات کلانشهرهای کشور شرکت کردم که توانستیم با تلاش همه بچه‌ها به عنوان قهرمانی این مسابقات دست پیدا کنیم. پیش از این نیز یک‌بار نائب قهرمان این رقابت‌ها شده بودیم. کیفیت و سطح این مسابقات بسیار خوب بود که نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری سایر شهرداری‌ها در ورزش کارمندی است. اما حمایت‌های شهردار محترم تبریز موجب شد ما نیز با انگیزه و توان مضاعف راهی این مسابقات شده و عنوان قهرمانی را کسب کنیم.
کارمند شهرداری تبریز ادامه داد: امروز همه به خوبی می‌دانند انگیزه، روحیه و نشاطی که ورزش به انسان منتقل می‌کند، در هیچ فعالیت دیگری وجود ندارد. این موضوع در بخش کارمندی اهمیت دوچندانی دارد چرا که با حضور در مسابقات و فعالیت‌های ورزشی، انگیزه و روحیه کارکنان افزایش‌یافته و موجب بهره‌وری و ارتقای سطح خدمات ارائه‌شده به همشهریان می‌شود.
وی در خصوص ورزش همگانی و حضور اقشار مختلف همشهریان در فعالیت‌های ورزشی خاطرنشان کرد: همان‌طور که گفتم، شورونشاط، شادابی و روحیه‌ای که انسان از ورزش می‌گیرد، با هیچ‌چیز دیگر قابل‌مقایسه نیست. به همین دلیل ورزش همگانی می‌تواند به شورونشاط بیشتر جامعه کند. شهرداری تبریز هم سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های خوبی در این راستا داشته و شاهد اجرای طرح‌های مختلف با حضور مربیان و کارشناسان در پارک‌ها بوده‌ایم. امیدوارم با عادی شدن شرایط، این فعالیت‌ها هم از سر گرفته شود. در حال حاضر نیز پویش "همه برای تندرستی" با چالش‌های مختلف و به صورت مجازی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز برگزار می‌شود که می‌تواند به جبران کمبود فعالیت‌های ورزشی در دوران کرونا کمک کند.

فرهاد فخیم در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه شهرداری برای توسعه ورزش در سطح کلانشهر تبریز گفت: جا دارد تشکر ویژه‌ای از آقای دکتر دبیری، رئیس شورای شهر، آقای دکتر شهین باهر، شهردار محترم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و آقای دکتر حسن‌زاده، مدیرکل سلامت شهرداری تبریز به خاطر حمایت‌هایشان داشته باشم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =