چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
کد خبر64030

جلسه مشترک مدیران عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان و تبریز برگزار شد

گفتگو و تبادل نظر در خصوص اجرای فرایند قانون بند 20

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان به همراه برخی از مدیران و مسئولین سازمانی، از مجموعه سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز بازدید کرد.

به گزارش شهریار، مجیری مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان بهمراه معاون ساماندهی، معاون کنترل پیشگری تخلفات شهری، مسئول خدمات شهری و مدیر فناوری اطلاعات سازمان جهت تبادل تجارب و گفتگو در خصوص نحوه اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداریها، از مجموعه سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز بازدید کردند. 

ابراهیم محمدی مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به میهانان، از فرایند اجرایی دبیرخانه بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداریها توضیح کاملی ارائه کرد و در ادامه، در مورد آن بحث و گفتگو بعمل آمد.

محمدی با اشاره به اینکه قبلا در فرایند کار بند ۲۰ مشکلاتی وجود داشت گفت: در فرایند کار جدید تمامی تمهیدات لازم جهت رفع مشکلات پیش بینی شده است.

وی افزود: برای فعال کردن دبیرخانه و اجرای صحیح آن باید مناطق شهرداری در بحث روش اجرایی ( صدور اخطار، برخورد، تمهیدات و ... ) همکاری لازم و نزدیک را داشته باشند.

مجیری مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی اصفهان هدف خود از این دیدار را با توجه به متمرکز بودن دبیرخانه بند ۲۰ در تبریز، استفاده از تجارب این سازمان  در نحوه اجرای بند ۲۰ و تبادل افکار فی مابین عنوان کرد.

مجیری سفر خود به تبریز و تشکیل این جلسه را مثبت ارزیابی کرده و افزود: با توجه به توضیحات مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز در خصوص پیش بینی و اعمال تغییرات و تمهیداتی که در جهت جلوگیری از مشکلات پیش‌رو در اجرای فرایند بند ۲۰ کرده و همچنین نظرات و خواسته‌های دبیرخانه پیش بینی و تامین شده است، گفت؛ سازمان میادین تبریز در این خصوص پیشرفت های قابل توجهی داشته است و در آینده نزدیک میتوان از این فرایند در تمامی کلانشهرها  استفاده کرد.

گفتنی است کمیسیون بند۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، کمیسیونی است در راستای جلوگیری از ایجاد و تأسیس کلیه اماکنی که به هر طریق موجب بروز مزاحمت برای ساکنین یا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست. بر طبق این ماده قانونی شهرداری مکلف است از تاسیس کارخانه ها، کارگاهها و گاراژ های عمومی و تعمیر گاه ها و دکان ها و همچنین مراکزی که مواد محترقه می سازند و به طور کلی تمام مشاغل و کسب هایی که ایجاد مزاحمت، آلودگی به هر ننحوی از انحاء و سر و صدا می کنند، جلوگیری نماید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 13 =