دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
کد خبر64206

رئیس ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرداری تبریز خبر داد:
ورود کارکنان و مراجعه‌کنندگان بدون ماسک به مجموعه شهرداری ممنوع شد

ماسک

رئیس ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرداری تبریز از ممنوعیت ورود افراد بدون ماسک به کلیه ساختمان‌ها، واحدها و سازمان‌های شهرداری خبر داد.

به گزارش شهریار، محمدحسین حسن‌زاده در گفتگو با شهریار با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه پیش از این نیز از ارائه خدمات به افرادی که نکات بهداشتی را رعایت نمی کردند خودداری می شد، با ابلاغ بخشنامه ای از ۱۵ تیر هر گونه ارائه خدمات در شهرداری تبریز منوط به استفاده از ماسک توسط شهروندان است.

او با بیان اینکه کلیه واحدها باید با جدیت نسبت به اجرای این قانون عمل کنند، گفت: استفاده از ماسک، بهترین و کم هزینه ترین راهکار برای پیشگیری از کرونا است.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: همچنین برگزاری تمامی جلسات عمومی در مجموعه شهرداری محدود و ممنوع شده و هیچ گونه همایش، گردهمایی، دعوت به تجمع در پارک‌ها و... برگزار نخواهد شد.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به وضعیت نامناسب و خطرناک تبریز در شیوع ویروس کرونا، افزود: متاسفانه فاصله گذاری‌های اجتماعی به صورت کامل رعایت نمی‌شود و تعداد زیادی از شهروندان این موضوع را عادی تلقی کرده و زندگی قبل از کرونایی را ادامه می‌دهند.

او با اشاره به اقدامات ستاد پیشگیری از کرونای شهرداری تبریز گفت: غربالگری و رصد بیماران بین همکاران مجموعه شهرداری، آمادگی کامل و ۲۴ ساعته کلینیک‌های شهرداری و ارائه خدمات بخشی از این اقدامات است.

حسن‌زاده ادامه داد: از لحاظ شهروندی نیز نظارت‌ها افزایش یافته است به طوری که تمام خدمات ارائه شده از سوی واحدهای مختلف شهرداری تبریز همچون مترو، واتوبوسرانی و تاکسیرانی و حتی خدمات داخل مجموعه نیز اعم از صدور پروانه، استعلام ها و... با لحاظ پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

رئیس ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرداری تبریز با قدردانی از فضاسازی های انجام یافته توسط اداره کل ارتباطات شهرداری تبریز گفت: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نیز نسبت به انعکاس اهمیت استفاده از ماسک از طریق تابلوهای شهری، برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی اقدام کرده است.

او با تاکید بر اینکه وضعیت کرونا در تبریز و بین همکاران شهرداری مناسب نیست، گفت: با بررسی و رصدهای انجام یافته توسط واحد طب کار، ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از کارکنان شهرداری که دارای بیماری های زمینه ای یا مشکوک به کرونا بودند، به قرنطینه خانگی هدایت شده اند.

حسن‌زاده تصریح کرد: همکاران مجموعه از فعالیت در محیط‌های کاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی واهمه‌ای نداشته باشند. با رعایت فاصله اجتماعی حداقل دو متری از ارباب رجوع و کاهش برخوردهای فیزیکی، می‌توان به همکاران اطمینان داد به کرونا مبتلا نمی‌شوند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در خصوص ضدعفونی معابر نیز اظهار داشت: با نظر کمیته بهداشت محیط ستاد استانی مقابله با کرونا، عملیات ضدعفونی معابر متوقف شده و صرورتی برای این اقدام وجود ندارد چرا که به دلیل نور آفتاب و عدم انتقال جدی از سطوح نیازی به این اقدام احساس نمی‌شود.

او تاکید کرد: با این حال با ضدعفونی تلاش ما بر این بوده که ضدعفونی بخش داخلی اتوبوس‌ها، مترو، تاکسی و بخش‌های عمومی مثل ایستگاه‌ها و همچنین باکس های زباله به طور مستمر انجام گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =