پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
کد خبر64354

داستان‌های فولکلور؛ هدیه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کودکان منطقه ۷ تبریز

داستان های فولکلور؛ هدیه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کوچک شهروندان منطقه 7 تبریز

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تبریز در حمایت از طرح کتابخوانی کوچک شهروندان و مخاطبان فرهنگسراهای سه گانه شهرداری منطقه هفت به رسم یادگار داستان های فولکلور شهرهای مختلف کشور را اهدا کرد.

به گزارش شهریار، کتاب های اهدایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شامل داستان های محلی و فولکلور شهرهای مختلف با هدف معرفی فرهنگ ها و سنت ها به همراه سی دی های صوتی و تصویری بوده که با گویش های محلی داستان ها خوانش شده اند.

مربی مسئول مرکز شش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تبریز در بازدید از نمایشگاه نقاشی مخاطبان فرهنگسراهای شهرداری منطقه هفت که در بوستان قرآن برگزار شده بود، گفت: برگزاری این نمایشگاه که در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی و آشنایی با فرهنگ اصیل و ادبیات کهن و فولکلور برای کودکان و نوجوانان بود، بسیار قابل توجه بوده و جای بسی قدردانی از شهرداری منطقه هفت دارد.

فاطمه زارع با اشاره به نقاشی کودکان و نوجوانان که از مفاهیم داستان های شاهنامه، کلیله و دمنه، داستان های خوب برای بچه های خوب و داستان های ائمه و داستان های اشعار شهریار با تکنیک های مختلف نقاشی و کلاژ به تصویر کشیده شده بود، اظهار داشت: هنر در ذات کودکان بوده و با بهره گرفتن از شاخه های مختلف هنری برای پرداخت به ادبیات و فرهنگ ها می تواند بداهه گویی، خلاصه نویسی، خلاقیت و زمینه افزایش درک فرهنگی و هنری را برای آنها به صورت غیر مستقیم فراهم آورد که در این نمایشگاه و این اقدام فرهنگی به خوبی شاهد ان بودیم.

او همچنین سطح کیفی نقاشی و آثار هنری کودکان و نوجوانان فرهنگسراهای سه گانه شهرداری منطقه هفت را بسیار خوب ارزیابی کرد.

امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هفت تبریز با همکاری امور ارتباطات این منطقه مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان را بهانه ای برای آشنایی هر چه بیشتر این نسل با ادبیات داستانی متنوع محلی و ملی قرار داده و در این راستا سعی بر آن شد در کلاس های حضوری و مجازی به اشعار روایی شهریار، داستان های شاهنامه و آثار نویسندگان موفق حوزه ادبیات کودک و نوجوان همچون هوشنگ مرادی کرمانی و مهدی آذر یزدی پرداخته شود.

در بخش دیگر برای به چالش کشیدن ذهن کودکان، ایجاد خلاقیت و تفکر در داستان های خوانده شده، کودکان و نوجوانان از مفاهیم دریافتی خود نقاشی کشیده و تصور ذهنی خود ترسیم کردند و در نهایت امروز نمایشگاه در فضای باز از نقاشی های کودکان این منطقه از شهر بر روی دیوار بوستان قران برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =