یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
کد خبر64840

به همت شهرداری منطقه ۲ تبریز صورت می گیرد:
بزرگترین تابلو موزائیک سنگی مزین به تصاویر سرداران شهید آذربایجان نصب می‌شود

بازدید از تابلو شهیدان در باغشمال

بزرگترین تابلو موزائیک سنگی مزین به تمثال مبارک حضرت امام خمینی (ره) و تصاویر سرداران شهید آذربایجان در فلکه راهنمائی تبریز، نصب می شود.

به گزارش شهریار، باقر خوشنواز، شهردار منطقه ۲ تبریز ضمن بازدید از مراحل طراحی، مرمت و بازسازی این اثر هنری ابراز امیدواری کرد همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس این اثر فاخر و ارزشمند آماده نصب و بهره برداری شود.

این تابلو هنری که پیش از این توسط شهرداری منطقه ۲ در فلکه راهنمائی تبریز نصب شده بود، با مرور زمان و شرایط جوی نیاز به بازسازی داشت که هم اکنون توسط استاد بقال اصغری هنرمند تبریزی، با اعمال تغییرات و تکمیل آن و با استفاده از سنگریزه های دریایی در حال بازسازی است.

شهردار منطقه ۲ در روند بازدید که جمعی از فرزندان شهدا، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز حضور داشتند، با تاکید بر اینکه همه ما مدیون شهدای گرانقدر ایران اسلامی هستیم و آنچه اینک مایه صلابت و عزت و افتخار ماست در سایه خون شهداء است، تصریح کرد: باید همگان برای انتقال روح حماسه و ایثارگری شهدای گرانقدر ایران اسلامی به عنوان اسطوره های مقاومت و شجاعت به نسل امروزی تلاش کنند و شهرداری منطقه ۲ با عنایت به این مسئله مصمم است با هدف تکریم مقام شامخ شهدا با پروژه های مهمی از جمله پروژه مسقف سازی گلزار شهدای وادی رحمت، احداث حرم شهدای گمنام پارک موزه دفاع مقدس و اینک طراحی مجدد تابلو موزائیک سنگی مزین به تصاویر شهیدان، نسبت به خون شهدای گلگون کفن ادای دین نماید.

خوشنواز ابراز امیدواری کرد: این حرکت فرهنگی شهرداری منطقه ۲، مورد رضایت و قبول خانواده های محترم شهدا و شهروندان قدرشناس تبریز قرار گیرد.

شهردار منطقه ۲ در ادامه از تلاش های شبانه روزی طراحان و سازندگان آن قدردانی کرد و آن را نشانی از توانمندی هنرمندان بومی شهر تبریز دانست.

این اثر هنری که در مساحت ۶۰ متر مربع با استفاده از سنگ ریزه های دریایی و با رنگ طبیعی توسط استاد صابر بقال اصغری ابداع شده، پیشتر در مقابل آبنمای فلکه راهنمائی نصب شده بود که در اثر مرور زمان و شرایط جوی نیاز به بازسازی و تکمیل داشت.

اثر هنری مذکور هم اکنون در حال بازسازی و تکمیل است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 5 =