سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
کد خبر65071

مسئول امور ارتباطات شهرداری منطقه ۱ تبریز خبر داد:
پوسیدگی کامل، علت قطع دو اصله درخت در بلوار ۲۹ بهمن

درخت

مسئول امور ارتباطات شهرداری منطقه ۱ تبریز گفت: دو اصله درخت پوسیده و خطرناک در بلوار ۲۹ بهمن وجود داشت که در راستای ایمن‌سازی مسیر، مدیریت فضای سبز منطقه اقدام به ساماندهی آنها کرده است.

به گزارش شهریار، رامین راستی  افزود: پوسیدگی برخی از درختان در این بلوار هر از گاهی موجب شکستگی آنها و بروز خسارات جانی و مالی بر ساکنین منطقه می‌شد که جهت پیشگیری از این امر، توسط مدیریت فضای سبز این منطقه ساماندهی شده است.

او ادامه داد: شکستگی و سقوط درختان پوسیده قدیمی در معابر، نگرانی‌هایی برای ساکنین منطقه بوجود آورده بود که طی درخواستی از شهرداری منطقه خواستار رسیدگی به این وضعیت بودند.

مدیر امور ارتباطات شهرداری منطقه ۱ خاطرنشان کرد: کارشناسان و ناظرین فضای سبز منطقه و پیمانکار مربوطه طبق صورت‌جلسه‌ای بر پوسیدگی و خطر افتادگی این ۲ اصله درخت صحه گذاشته و خواستار ساماندهی آنها برای پیشگیری از هر گونه اتفاق ناگوار شده بودند.  

او افزود: قطع به یقین تمام مجموعه شهرداری تبریز دغدغه فضای سبز شهری و حفظ و توسعه آن را دارند و این ۲ اصله درخت پوسیده تنها در راستای پیشگیری از بروز حوادث آتی ساماندهی شده اند.

راستی یادآور شد: شهرداری منطقه ۱ تبریز جزو فعال‌ترین مناطق در تحقق طرح کاشت یک میلیون اصله نهال بوده است و از ابتدای سال‌ جاری ۵۲هزار و ۶۰۰ اصله درخت و درختچه در سطح منطقه کشت و غرس کرده است.

او افزود، علاوه بر این موارد، پارک محله‌ای هفت تیر در خیابان گلکار احداث و در اختیار ساکنین قرار گرفته و ۳ پارک محله‌ای ابریشم، پزشکان و کلانترباغی نیز در راستای تحقق باغ‌شهری تبریز در دست احداث است که بزودی شاهد افتتاح آنها می‌شویم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =