جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کد خبر65127

نشست هم اندیشی تدوین دستورالعمل حمایت از گروه های هنری برگزار شد

نشست هم اندیشی تدوین دستورالعمل حمایت از گروه های هنری برگزار شد

نشست هم اندیشی تدوین دستورالعمل حمایت از گروه های هنری با حضور اعضای کمیسون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار و شماری از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر برگزار شد.

به گزارش شهریار، این نشست که به دعوت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز برگزار شده بود، به فرصتی برای هم اندیشی پیرامون شیوه نامه حمایت از هنرمندان و فعالان فرهنگی تبدیل شد.

بحث در خصوص نحوه حمایت، چگونگی اعطای کمک های نقدی، استفاده از ظرفیت سرمایه های اجتماعی هنرمندان در بالندگی شهرف ناسایی و کشف استعدادهای هنرمندان و هنرآموزان جوان و نوجوان، استفاده از ظرفیت گفتمانی هنر و هنرمندان در افزایش روحیه عمومی هنرمندان و بهره گیری از هنر به عنوان ابزار هویتی در جمله مباحث طرح شده در این نشست بود که با طرح نظر از سوی حاضران در جلسه مورد گفتگو قرار گرفت.

در این جلسه همچنین با اشاره به ظرفیت های فیزیکی در شهر برای استفاده از فعالیت هنرمندان در حوزه های مختلف و نیز فضاهای موجود، بر ضرورت بهره گیری مناسب از آنها تاکید شد.

حجت السلام والمسلمین احمد حمیدی، در این نشست، با بیان اینکه معاونت و سازمان فرهنگی شهرداری تبریز در تلاش برای سوق دادن حمایت های خود به سمت همه هنرمندان است، افزود: خلا موجود در بخشهای گوناگون فرهنگی شهروندی ما را به اولویت بخشی به هنرمندانی که در موضوعات مختلف فرهنگی و هنری در حوزه های یاد شده کار میکنند، تشویق میکند.

گفتنی است در این نشست، شهرام دبیری، رییس شورای اسلامی شهر تبریز، شکو اکبرنزاد، رییس کمیسیون فرهنگی، سعید نیکو خصلت، دبیر، فرج محمدقلی زاده، عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز، حجت السلام والمسلمین حمیدی، معاون فرهنگی اجتمناعی شهر تبریز و آقایان قادر رودکیان، یعقوب صدیق جمالی، علیرضا سلمان پور، صابر بقال اصغری، میرحسین زنوزی، مهدی لزیری، علی پوریان، علی فتوحی، رامین راستی، داود هوشنگ روشنک، خانم نازیلا ایرانزاد و .... به عنوان هنرمندان برجسته شهر جهت هم اندیشی و تبادل نظر حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 3 =