پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
کد خبر65140

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز مطرح کرد:
احداث رینگ جزیره‌ای دوچرخه‌سواری در پارک‌ها و مدارس

جلسه مسیر دوچرخه سواری

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز از احداث رینگ جزیره‌ای مسیر دوچرخه‌سواری در پارک‌ها، مدارس و معابر شهری خبر داد.

به گزارش شهریار اصغر آدی بیگ با بیان مطلب فوق افزود: تبریز پتانسیل راه‌اندازی مسیر دوچرخه‌سواری را دارد که برنامه‌های متعددی برای این کار در نظر گرفته‌ایم که از آن جمله می‌توان  به احداث رینگ جزیره‌ای دوچرخه‌سواری و یا تبدیل بخشی از پارک حاشیه‌ای به باند دورچرخه‌سواری اشاره کرد

او ادامه داد: طی تفاهمی که با بانک شهر منعقد کرده ایم، از تسهیلات این بانک برای خرید ۳ هزار دستگاه دوچرخه برای کارکنان شهرداری استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با اشاره به ضرورت استفاده از دوچرخه در چرخه کاری روزمره گفت: ما ناگزیر به ایجاد مسیر دوچرخه هستیم چون دوچرخه تبدیل به مد حمل و نقل در دنیا شده است.

او ادامه داد: حمل و نقل پاک، کاهش تعداد خودرو، کاهش آلودگی هوا و سلامت مردم مهمترین اهداف در اشاعه فرهنگ دوچرخه‌سواری است.

آدی بیگ با اشاره به عدم استقبال گسترده شهروندان از دوچرخه‌سواری در شهر خاطرنشان کرد: فقدان زیرساخت مناسب و استاندار و از طرفی احساس بی‌کلاسی دوچرخه‌سواری توسط شهروندان، عامل رکود این سیستم حمل و نقل پاک شده است که در این راستا کارهای نمادینی همچون دوچرخه‌سواری مسئولین بلندپایه استان و شهر انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 8 =