یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
کد خبر65214

شهردار منطقه۹ عنوان کرد:
نظارت بر اجرای اصولی شهرک سازی خاوران، مهمترین رسالت شهرداری منطقه۹

نظارت بر تعاونی ها منطقه 9

شهرداری منطقه۹ در راستای شکل گیری بافت شهری در این شهرک نوپا همراه تعاونی های مسکن بوده و مساعدت های لازم را درچارچوب قوانین و ضوابط اعمال کرده است.

به گزارش شهریار، بهرام نسیانی به همراه جمعی از معاونین منطقه و همچنین نمایندگان تعاونی های مسکن فعال در امر شهرک سازی خاوران، از اراضی این تعاونی ها بازدید میدانی کرد.

شهردار منطقه۹ در این بازدید میدانی با اشاره به لزوم رعایت ضوابط و قواعد شهرسازی و عمرانی توسط تعاونی های مسکن فعال در شهرک خاوران اظهار داشت: عملیات شهرک سازی در اراضی قابل توجهی از شهرک خاوران به عهده تعاونی های مسکن محول گردیده که بر این اساس، شهرداری منطقه۹ در راستای شکل گیری بافت شهری در این شهرک نوپا همراه تعاونی های مسکن بوده و مساعدت های لازم را درچارچوب قوانین و ضوابط اعمال کرده است.

او با بیان اینکه نظارت بر امر شهرک سازی تا کنون در تبریز بر عهده وزارت مسکن و شهرسازی بوده و این امر در شهرک خاوران بر عهده شهرداری تبریز است افزود: از اهم وظایف شهرداری منطقه۹ بعنوان دستگاه ناظر عالیه در شکل گیری بافت شهری در خاوران، نظارت بر روند اجرای شهرک سازی این تعاونی های شهرک ساز بر اساس اصول و ضوابط شهرسازی و عمرانی است تا از بروز مشکلات آتی در شهرک خاوران و تخلفات احتمالی ممانعت نماید.

نسیانی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ناظرین مقیم شهرداری منطقه۹ در محل اجرای فعالیت های این تعاونی ها استقرار یافته تا با رصد دقیق عملکرد های فنی و عمرانی بر اساس نقشه های اجرائی مصوب، نظارت داشته باشند و در صورتی که به تخلفی برخورد نماید، اقدامات لازم را با ارائه دلایل و مستندات، جهت صدور دستور اصلاح و یا ممانعت از ادامه کار تا زمان رفع تخلف، به مراجع ذیربط منعکس نماید.

او در پایان تصریح کرد: با توجه به فعالیت تعاونی های شهرک ساز در اراضی شهرک خاوران که دامنه وسیعی از این شهرک جدیدالاحداث را به خود اختصاص داده، ضروری است شهرداری منطقه۹ از همین ابتدای امر اقدامات لازم را بمنظور ممانعت و جلوگیری از تخلفات احتمالی عملی نماید، تا درآتیه، این شهرک در حوزه مدیریت شهری دچار مشکل و نقصان نشود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 5 =