یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
کد خبر65221

"کلاس شهر" در جنوب غرب تبریز کار خود را آغاز کرد

"کلاس شهر" در جنوب غرب تبریز کار خود را آغاز کرد

مدیر فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز از آغاز به کار طرح کلاس شهر در جنوب غرب تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار، رحیم برهان کلاس شهر را فرصتی برای فرهنگسازی، آموزش، توجه به خرده فرهنگ های نادرست و اصلاح آنها و گسترش مشارکت های اجتماعی دانست و گفت: طرح کلاس شهر نخستین گام های خود را برداشته و اقدام به تولیدات فرهنگی در قالب پوستر و کلیپ کرده است.
او با اشاره به انتشار تولیدات فرهنگی طرح کلاس شهر در کلاس های مجازی و انجام گفتگو با محورهای این تولیدات اظهار داشت: کلاس شهر در نخستین قدم به بازنگری مهمترین مناسبات پرداخته و در این راستا موضوع روز جهانی والدین را طرح کرده و در این خصوص مربیان و کارشناسان فرهنگی اقدام به تصویرسازی و طراحی پوستر برای انتقال مفاهیم مربوط به این مناسبت کرده و پیام و مفاهیم مربوط به آن را در کلاس های مجازی و حضوری و فضای مجازی به بحث و گفتگو گذاشتند.
مدیر فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز، با بیان اینکه مجمع عمومی سازمان ملل متحد از سپتامبر ۲۰۱۲، روز اول ژوئن را به عنوان روز جهانی والدین اعلام کرده یادآور شد: این مناسبت تاکید دارد که والدین با هر رنگ، نژاد، مذهب، فرهنگ و ملیت، در همه نقاط جهان نخستین سرپرستان و مربیان کودکان به شمار می‌روند که شادی را برای آنها به ارمغان آورده و امکانات زندگی را مهیا می‌کنند.
او با اشاره به مفاهیم و اهداف روز جهانی والدین که با نامگذاری این روز در پی تحقق آن بوده، اظهار داشت: سازمان ملل متحد با نامگذاری اول ژوئن به روز والدین در پی توجه دادن نگاه ها به نقش مهم والدین در پرورش کودکان بوده و خانواده را مسئول اصلی پرورش و مراقبت از کودکان می‌داند به طوریکه نسبت به رفاه افراد خانواده، آموزش، اجتماعی کردن کودکان، مراقبت از کودکان و افراد کهنسال احساس مسئولیت می‌کند و برای رشد کامل و هماهنگ شخصیتی، کودکان باید در خانواده و فضایی سرشار از  شادی، عشق و تفاهم رشد کنند.
برهان در ادامه همچنین دیگر تولید فرهنگی کلاس شهر را بر محور ضرورت برنامه ریزی تمام افراد در زندگی شخصی عنوان کرد که در قالب کلیپ شیوه ها و نکات اولیه برنامه ریزی بیان شده است.
گفتنی است؛ طرح کلاس شهر با محوریت آموزش های شهروندی به مباحث مختلف در حوزه حفاظت از محیط زیست، ترافیک، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران، گردشگری و توسعه پایدار، حقوق شهروندی، آتش نشانی و ایمنی، مدیریت پسماند، غنی سازی اوقات فراغت می پردازد.
این طرح را در قالب کلاس های حضوری و مجازی و فضاسازی شهری بوده و امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هفت از تمامی ابزارهای ممکن همچون ویدیو و کلیپ، طرح های گرافیکی، بروشور، المان و بنر، پوستر و تصویرسازی در فضای مجازی و فضاسازی شهری برای آموزش و انتقال مفاهیم بهره می برد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 8 =