یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
کد خبر65222

تلاش مردان سبز برای حفظ محیط زیست جنوب غرب تبریز

تلاش مردان سبز برای حفظ محیط زیست جنوب غرب تبریز

نیروهای فضای سبز شهرداری منطقه ۷ تبریز برای حفظ محیط زیست جنوب غرب تبریز به صورت شبانه روزی تلاش کرده و اقدام به رسیدگی و نگهداری از فضاهای سبز این ناحیه می کنند.

به گزارش شهریار، محمدعلی سلیمی در تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای حفاظت و نگهداری از فضای سبز در سطح منطقه گفت: انجام عملیات سم پاشی در سطح حوزه در راستای مبارزه با آفات آغاز شده و در مرحله نخست سم پاشی درختان فضای سبز مسیر تراکتورسازی به سمت باغچبان عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه انجام اقدامات لازم برای حفاظت از محیط زیست نقش به سزایی در پایداری سلامت محیط زیست و هزینه های صورت گرفته در توسعه آن دارد، اظهار داشت: ترمیم تشتک، حذف تنه چوش و پاجوش درختان و حاشیه زنی از دیگر اقداماتی است که توسط نیروهای فضای سبز به صورت روزانه در سطح منطقه انجام می شود.

سلیمی انجام عملیات ترمیم تشتک پای درختان را برای آبیاری اصولی و ذخیره آب عنوان کرد و گفت: عمیات ترمیم تشتک، حذف تنه جوش و پاجوش و دفع علف های هرز در پارک شهدای لاله، فضای سبز شهرک صدرا و شهید صمدی صورت گرفته است و این اقدامات در دیگر مناطق نیز طبق برنامه انجام پیگیری می شود.

شهردار منطقه۷ همچنین به حاشیه زنی و نظافت ورودی وادی رحمت و خروجی اتوبان کسایی به طرف دیزل آباد اشاره کرد و افزود: حوزه فضای سبز شهرداری منطقه همسو با این اقدامات به منظور نگهداری صحیح از فضاهای سبز شهری، حذف شاخه های خشک تمامی درختان سطح حوزه منطقه و نظافت اساسی این فضاها را نیز در دست اقدام دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =