دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
کد خبر65251

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز خبر داد:
تکمیل فرآیند شناسنامه‌دار کردن اشیای موجود در موزه‌های شهرداری تبریز

موزه عمارت ساعت تبریز

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز از تکمیل فرآیند شناسنامه‌دار کردن اشیای موجود در شهرداری تبریز خبرداد.

به گزارش شهریار، رضا خلیلی با اعلام این خبر افزود: شناسنامه‌دار کردن اشیای دارای سندیت تاریخی موزه‌های زیرمجموعه شهرداری تبریز یکی از اقدامات اساسی مورد نیاز در امر موزه‌داری است که این اتفاق در مدت زمان تعطیلی موزه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا توسط کارشناسان موزه و تایید مدیریت امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی استان وارد فاز نهایی شد.

وی ادامه داد: این اقدام گامی ارزشمند در راستای حفظ و ثبت ارزش مادی و معنوی اشیا موجود در موزه‌های شهرداری است و امیدواریم با اتمام این کار شاهد رونق بیش از پیش امر موزه داری در مجموعه شهرداری باشیم.

وی یادآورشد: اشیای موجود در موزه‌های شهر، استاد شهریار، علی مسیو، فوتبال و کفش لیست بندی شده و اسناد آن‌ها توسط کارشناسان موزه اداره کل میراث فرهنگی در حال بررسی است.

پیش از این موزه ادبی استاد شهریار در شاخص آموزش در بین موزه‌های کشور به عنوان موزه برتر سال کشور انتخاب و در شاخص‌های بازدید و توسعه مدیریت توسط کمیته ملی موزه‌های ایران ایکوم مورد تقدیر قرار گرفته است.

موزه شهر و شهرداری تبریز به عنوان اولین موزه شهرداری ایران به دلیل فعالیت‌های مطلوب انجام یافته در زمینه‌ی معرفی، به عنوان موزه برگزیده توسط ایکوم ایران انتخاب شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 3 =