سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
کد خبر65272

جمع آوری ۲۵ قلاده سگ در جنوب غرب تبریز

جمع آوری 25 قلاده سگ در جنوب غرب تبریز

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه هفت تبریز از جمع آوری ۲۵ قلاده سگ در جنوب غرب تبریز طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش شهریار، یعقوب غیور با بیان این مطلب گفت: عملیات زنده گیری سگ ها طی این مدت در محدوده شهرک اندیشه، آخماقیه و لاله صورت گرفته و پس از جمع آوری سگ ها به محدوده خارج از شهر انتقال داده شدند.

وی یاداور شد: برای حفظ آسایش شهروندان و طبق قوانین شهرداری ها مبنی بر کنترل جمعیت سگ ها در محدوده شهری و پیشگیری از عوامل مخاطره آمیز سلامت شهر و شهروندان نیروهای خدمات شهری و اجرایی منطقه زنده گیری و جمع آوری سگ ها را در دستور کار خود قرار دارد.

غیور در ادامه تاکید کرد: با این حال نمی توان از مزایای وجود تمامی گونه ها و حیوانات چشم پوشید چرا که با برهم خوردن تعادل وجود یک حیوان چرخه دیگر حیوانات نیز دچار اختلال شده و چه بسا خود زمینه ساز مشکلات بیشتری شود. چطور که جمعیت حیوانات موذی و جونده با وجود سگ و گربه ها کنترل می شود.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه در عین حال خواستار همکاری شهروندان و صاحبان صنایع شد و گفت: ضروریست شهروندان و صاحبان صنایع و کارگاه های مختلفی که به صورت دائم یا موقت از سگ های نگهبان استفاده می کنند از رهاسازی سگ ها پس از پایان پروژه های عمرانی یا ساختمانی در سطح شهر خودداری کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 3 =