سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
کد خبر65276

به مناسبت روز تبریز؛
زمینه های برگزاری پنجمین جایزه کتاب سال تبریز بررسی شد

سازمان فرهنگی

با فرا رسیدن روز تبریز زمینه های برگزاری پنجمین جایزه کتاب سال تبریز با حضور مدیران نهادهای فرهنگی و کتاب خانه های تبریز بررسی شد.

به گزارش شهریار، در این نشست که با حضور رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر، مدیران حوزه هنری استان، مدیرکل نهاد کتابخانه های استان، و معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و صاحب نظران برگزار شد، ضمن بررسی ضرورت های برگزاری چنین رویداد فرهنگی، نحوه برگزاری شایسته و اثرگذار آن نیز مورد توجه قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، با بیان اینکه برگزاری این جشنواره یکی از اصلی ترین اولویت های کاری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز است، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد به واسطه این جشنواره، جایگاه حقیقی تبریز را در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نیز شناسایی آثار مغفول این حوزه انجام دهیم تا این رتبه ارتقای بیشتری داشته باشد.

به گفته وی، تبریز این شایستگی را دارد که با توجه به صبغه و تبار ارجمندی که در این حوزه دارد، به عنوان پایتخت کتاب ایران اسلامی شناخته شود تا نقش اثرگذار آن مورد بازشناسی قرار گیرد و نگاه ها به این سمت معطوف گردد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز اضافه کرد: گذشته بسیار پرافتخار تبریز و نیز مدفونان در آرامستان های تاریخی این شهر، گویای این دلیل روشن است که این شهر تا سده های متمادی، محل صدور معارف، نظریه های سیاسی و آثار فرهنگی ارزنده بود که توانسته بود اعتابری یگانه به نام انی شهر بدهد.

وی همچنین در تشریح برگزاری جایزه کتاب سال تبریز، اضافه کرد: برگزاری جشنواره به رغم تعویقی که ناخواسته بود، در دوره فعلی با همراهی همه نهادهای فرهنگی و تصمیم گیر استانی برگزار خواهد شد و امیدواریم با همدلی و و همفکری همه نهادهای فرهنگی و مرتبط به جشنواره ای ماندگار در این حوزه تبدیل شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز، در تشریح نحوه برگزاری آن گفت: شورای سیاستگذاری جشنواره ضمن تشکیل دبیرخانه و استفاده از تجارب ادوار گذشته، محورهای جشنواره را دنبال نماید.

این نشست با اظهار نظر افراد حاضر در جلسه و نیز بررسی پیش نویس فراخوان این جشنواره دنبال شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 17 =