سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
کد خبر65288

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه خبر داد:
۲۰ واگن قطار به شرکت بهره‌برداری قطار شهری تحویل داده شد

خط یک مترو تبریز

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه از تحویل ۲۰ واگن قطار به شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار، مصطفی مولوی فرد اظهار کرد: هر پنج واگن قطار یک رام است که ضمن خریداری در اختیار شرکت بهره برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به قراردادی دولت برای ساخت ۳۱۵ واگن برای شهرهای تبریز و اصفهان و شیراز گفت: این قرارداد در سال های گذشته منعقد شده بود که از این تعداد ۱۸۰ واگن مربوط به قطار شهری تبریز و ۵۵ واگن متعلق به شیراز و ۸۰واگن مربوط به اصفهان است که با پیگیری های مجموعه قطار شهری در صورتی که بار دیگر تحریم ها مانعی بر سر راه تولید این دستگاه ها نباشد امیدواریم ۲۰ واگن دیگر نیز تا آخرسال جاری وارد سیستم شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به تلاش این سازمان در راستای بهره مندی عموم مردم از خدمات قطار شهری خاطرنشان کرد: با اضافه شدن این تعداد واگن به حمل و نقل ریلی تبریز بدون شک زمان انتظار مسافران در ایستگاه های مترو کاهش خواهد داشت و این موضوع در فاز سه خط یک مشهود خواهد بود.

وی گفت: با وجود شرایط تحریم کار و بهره برداری از ایستگاه های عبوری در دستور کار ما قرار دارد و باتوجه به یک ایستگاه عبوری در فاز ۲ و سه ایستگاه عبوری در فاز سه، طبق برنامه ریزی های به عمل آمده این ایستگاه های نیز در زمان مقرر آماده بهره برداری خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =