سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
کد خبر65289

عضو شورای شهر تبریز عنوان کرد:
کاهش ترافیک شهری با یکپارچه سازی مدهای حمل و نقل

یوسفی

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تبریز گفت: استفاده از حمل و نقل عمومی برای حل معضل ترافیک روش مرسوم در دنیا است که در قالب یکپارچه سازی مدها میسر است.

به گزارش شهریار، عبدالله تقی پور در نشست مشترک با معاون حمل و نقل شهردار تبریز و رئیس پلیس راهور استان، گفت: تعامل بین شهرداری و نیروی انتظامی بخصوص در حوزه پلیس راهور استان باعث شده تا تصمیمات هماهنگی گرفته شود و بدون شک این روند موجب شکوفایی مدیریت بهینه ترافیک شهر تبریز خواهد شد.

او ادامه داد: تبریز در مقایسه با کلانشهرهای دیگر از نظر مباحث ترافیکی مشکلات کمتری دارد اما در بعضی از نقاط شهر، نقطه های کور ترافیکی وجود دارد که تاثیرات روانی بر شهروندان دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد: در شرایط فعلی کرونا، مردم نیازمند آرامش هستند و لازم است برای رفع این مشکلات تلاش مضاعفی انجام شود تا ضمن روان شدن ترافیک، بر آرامش روحی و رفتارهای اجتماعی مردم و شهروندان نیز تاثیر مثبتی بگذارد.

او در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی و یکپارچه سازی، با تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت مترو افزود: توسعه حمل و نقل عمومی، یکپارچه سازی ایستگاه ها، احداث ایستگاه های ترکیبی، استفاده از ظرفیت مترو و حذف یک سری خطوط موازی با مترو در دستور کار کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تبریز قرار دارد و برای آن زمان بندی ارایه شده است.

تقی پور گفت: بر اساس گزارش معاون حمل و نقل شهردار تبریز اقدامات کارشناسی و بسته مطالعاتی نیز آماده شده که در صورت اجرایی شدن آن ظرفیت حمل و نقل عمومی نیز بهبود خواهد یافت.

او با بیان اینکه توسعه شبکه معابر نه تنها موجب حل معضل ترافیک نمی شود بلکه تقاضای سفر را افزایش می دهد، ابراز کرد: تاکید بر یک مد حمل و نقل نمی تواند مشکل را حل کند مگر اینکه به سایر مدهای حمل و نقل توجه کرده و از تمام ظرفیت ها استفاده کرد.

او همچنین از پیاده روی، به عنوان اولین و ابتدایی ترین مدهای حمل و نقلی یاد کرد و گفت: عدم توجه به این موضوع موجب افزایش ترافیک و آلودگی هوا خواهد بود.

تقی پور طرح (L.E.Z ) را از دیگر موضوعات مهم در حوزه حمل و نقل شهر تبریز عنوان کرد و گفت: تکمیل محدوده این طرح از خواسته های شورای شهر است و انتظار می رود که به یک اجماع کلی و کاربردی در این زمینه برسیم.

او با تاکید بر تکمیل خط ۱ مترو ادامه داد: معتقدم نتوانسته ایم به وعده خود مبنی بر تکمیل خط ۱ مترو عمل کنیم و به سبب لزوم تکمیل آن پیشنهاد می کنم منابع مالی موجود برای خط ۱ و ۲ را تجمیع و در جهت تکمیل خط ۱ اقدام کنیم و حتی می توان از منابع غیرنقدی نیز استفاده کرده و تکلیف آن را مشخص کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: باید اقدامات لازم برای استفاده از مترو را ایجاد کنیم تا شهروندان خودروهای تک سرنشین خود را کنار گذاشته و برای تردد از این مد حمل و نقل استفاده کند. این ترغیب زمانی اتفاق می افتد که شهروند احساس کند از نظر مالی و زمانی و آرامش سفر، مترو به‌صرفه تر است.

او در خصوص علت افزایش تلفات جانی ناشی از حوادث در یک سال اخیر، گفت: علت اصلی این اتفاق مسایل فرهنگی است و باید افرادی که در حوزه فرهنگ کار می کنند، بیشتر تلاش کنند و شهروندان را با قوانین مربوط به رانندگی آشنا کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 0 =