سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
کد خبر65290

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز:
«تبریزلی» پاسخ به تمام نیازهای شهروندی است

برنامه تبریزیم- مهندس طوماری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز با حضور در برنامه تلویزیونی تبریزیم، به ارائه تعریفی جامع از شهر هوشمند پرداخت و شاخصه ها و نیازهای اصلی هوشمند سازی در کلانشهر تبریز را مطرح و به اقدامات سازمان فاوا در این خصوص اشاره کرد.

به گزارش شهریار، علی طوماری در گفتگوی تلویزیونی با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» به تعریفی از شهر هوشمند پرداخت و افزود: به دنبال شکل‌گیری مفهوم دولت الکترونیک، اصطلاح شهر الکترونیک یا شهر هوشمند نیز مطرح شد. به‌گونه ای که امروزه یکی از راه‌های شناسایی شهرهای پیشرفته جهان معیارهایی چون استفاده آنها از سیستم‌های هوشمندانه و خلاق در مدیریت شهری است.

طوماری ابراز داشت:  مدیریت یک شهر هوشمند همواره سعی می‌کند با خلق ایده‌های جدید در راستای هوشمندسازی شهرها اقداماتی صورت دهد.

وی تاکید کرد: تحقیقات  بیانگر آن است که ویژگی اصلی شهر هوشمند باید به گونه‌ای باشد که شهروندان را از دنیای یک بعدی شهرهای سنتی و امروزی، به دنیایی دو بعدی که فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات و فضای دیجیتال در آن حرف اول را می‌زنند، منتقل کند.

طوماری ضمن تاکید بر شاخصه های اصلی شهر هوشمند راه اندازی نرم افراز تبریزلی را یکی از مولفه های مهم رسیدن به شهر هوشمند در کلانشهر تبریز عنوان کرد و  گفت: با توجه به ماموریت و رسالت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و در راستای تحقق اهداف شهرداری و شهر هوشمند و ارائه خدمات بخش های دولتی و خصوصی بصورت الکترونیکی به شهروندان، شبکه تعاملی تبریزلی واسطه ای بین شهروندان و مسئولین شهری و سازمان فناوری می باشد که جهت ارائه خدمات الکترونیکی راه اندازی شده است و هم اکنون برای استفاده شهروندان عزیز در سایت سازمان فناوری و شهرداری کلانشهر تبریز بارگذاری شده است.

طوماری افزود: یکی از نیازهای عمده‌ای که همه شهرداری‌ها در حوزه هوشمند سازی دارند این است که بستر نیازهای آن‌ها در حوزه هوشمند سازی، یک بستر واحد است و ما برای به انجام رساندن پروژه‌های هوشمندسازی به چالش‌ها و نیازهای شهر تبریز توجه کرده و نقشه راه را بر اساس آن ترسیم کرده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به سرویس های این اکوسیستم تصریح کرد: تبریزلی، مبنای تمام تعاملات سازمان ها و ارگان ها در کلانشهر تبریز است که شامل سرویس های شهرداری، خدمات شهری، رسانه ای، بیمه،گردشگری، نقشه های شهری، بانکی، سرویس های آموزشی و فرهنگی و سایر سرویس ها می باشد هم اکنون امکان پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها، نانوایی ها در بستر QR  به صورت آنلاین فراهم شده است و سایر سروس ها نیز به زودی راه اندازی میگردد.

در این سامانه شهروند تبریزی بعنوان هسته اصلی خدمات تلقی می شود و شهروندان داخل شهر تبریز می توانند از خدمات متنوعی اعم از خدمات مربوط به شهرداری،گردشگری،اطلاع رسانی، پرداخت الکترونیکی و هر خدمات دیگری که در شهر برای شهروند لازم باشد بهره مند شوند.

مشابه این سامانه در کلانشهرهای دیگر نیز موجود است اما با این تفاوت که در آنها فقط خدمات شهرداری می باشد و همین تفاوت سامانه تبریزلی را از دیگر کلانشهرها مستثنی می کند.

برای بهره‌گیری از این خدمت نوین، نصب نرم‌افزار کاربردی تبریزلی بر روی گوشی شهروندان توصیه می‌شود، و شهروندان محترم می توانند جهت دسترسی به این اپلیکیشن به سایت Tabrizliapp.ir مراجعه و یا با ارسال عدد ۱۵ به شماره ۱۰۰۰۰۳۶ لینک اپلیکیشن تبریزلی را دریافت نمایند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 8 =