چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
کد خبر65350

آخرین وضعیت پروژه‌های کلان عمرانی شهرداری منطقه ۱

پروژه‌های عمرانی منطقه 1

عملیات اجرایی سه پروژه کلان عمرانی شهرداری تبریز در منطقه ۱، با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی همچنان ادامه دارد.

به گزارش شهریار، پروژه کانال آبهای سطحی کوی انقلاب، احداث لوپ خروجی پاسداران به ولی‌امر و پروژه احداث پل خروجی پارکینگ عون‌بن‌علی به پاسداران  و به طرف میدان شهید فهمیده، سه پروژه کلان عمرانی شهرداری تبریز در منطقه ۱ است که با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی، انتظار می‌رود مطابق برنامه‌ریزی قبلی سر موعد مقرر به افتتاح برسد.

پروژه کانال دفع آب‌های سطحی کوی انقلاب

این پروژه به منظور رفاه حال ساکنین کوی انقلاب به هنگام بارش نزولات آسمانی برنامه‌ریزی و اجرا شده است که در جهت انتقال آب‌های سطحی بالادست کوی انقلاب(ولی‌امر) به مهرانه‌رود ساخته می‌شود.

این کانال به ابعاد ۱/۶۰*۱/۶۰ و متراژ ۱۵۰۰ متر سرپوشیده بتنی و ۱۰۰ متر روباز برای لایروبی از ابتدای کوی انقلاب در ضلع جنوبی پاسداران تا مهرانه رود ادامه دارد که تا به حال  ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتهاست. ۵۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه این پروژه و مدت پیمان آن ۱۳ ماه است. وجود تأسیسات شهری و خدماتی دیگر دستگاه‌ها در این مسیر و جابجایی آنها زمانبر بوده ولی پیش‌بینی این موارد شده بود.

پروژه لوپ خروجی پاسداران به ولی‌امر

ایجاد تسهیل عبور و مرور ترافیکی خیابان‌های ولی‌امر و پاسداران موضوع اصلی این پروژه است که با اعتبار اولیه ۱۰ میلیارد ریالی و مدت پیمان ۵ ماهه در حال اجرا است. مسیر این پروژه به طول ۲۲۰ متر و عرض ۶ متر  با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است که پیش‌بینی می‌شود ماطبق برنامه‌ریزی قبلی سر موعد مقرر تحویل گردد.

پل خروجی پارکینگ عون‌بن‌علی به پاسداران

کاهش ترافیک و تسهیل تردد خودروها در خیابان و پل ایده‌لو و پارکینگ خروجی عون‌بن‌علی به پاسداران، موضوع این پروژه است که با ۲۹۰ متر طول و ۷۰ متر طول عرشه و ۶ متر عرض پل، در حال اجرا است و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. اعتبار اولیه این پروژه ۵۰ میلیارد ریال و مدت پیمان آن ۷ ماهه است که با ساخت عرشه‌های آن در کارخانه، پیش‌بینی می‌شود در زمان مقرر تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =