جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
کد خبر65390

نهج البلاغه، بهترین منبع برای بالندگی مدیریت شهری است

نهج البلاغه، بهترین منبع برای بالندگی مدیریت شهری است

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز گفت: نهج البلاغه، بهترین منبع برای بالندگی مدیریت شهری و نهادینه سازی مفاهیم مدیریتی در آن است.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در آستانه عید سعید غدیرخم، با بیان اینکه غدیر فرصتی ارزشمند برای بازشناسی و مرور مبانی عمیق این رخداد است افزود: مبانی مندرج در متن این کلام ماندگار سرشار از نکاتی است که بسیاری از نظریه های مدیریتی در حال حاضر بدان معترفند و می کوشند با پایبندی بدان، زمینه ساز مدیریتی ماندگار و اثرگذار را نشان دهند.

وی ادامه داد: نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر، نمونه بارز و برجسته یک مدل مدیریتی بلوغ یافته است و می توان همواره با بهره گیری از آن جامعه را به بلوغ و رشد رساند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی همچنین افزود: ولایت به معنی اتمام دین است که در آن حقیقت اسلام خود را نشان داده و مفهوم واقعی راه نبوت و انبیا بازتاب یافت.

وی اظهار داشت: راه اندازی عدالت اجتماعی، تبیین معارف اسلامی، پاسداشت راه نبوت و عمل به سیره واقعی حضرت محمدرسول الله (ص)، از دیگر عواید قابل توجه غدیر است که توانست به روح اسلام غنا ببخشد.

وی با بیان اینکه غدیر واسطه خوبی برای وحدت در جهان اسلام است افزود: دشمنان می کوشند با تخریب این مسیر، زمینه تفرقه را در جهان اسلام فراهم کنند تا منافع خود را کسب کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =