شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
کد خبر65623

مدیر کل سلامت واموراجتماعی شهرداری تبریز خبر داد:
حضور روانشناسان در مرکز مشاوره مهر خانواده

حضور روانشناسان

مدیر کل سلامت واموراجتماعی شهرداری تبریز از حضور روانشناسان در مرکز مشاوره مهر خانواده خبر داد و گفت: روانشناسان اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، به زوجین متارکه نموده با معرفی و صلاحدید دادگستری مشاوره روانشناسی رایگان ارائه می کنند.

به گزارش شهریار، براساس مفاد تفاهم نامه منعقده فی مابین چهار شریک اجتماعی شهرداری، بهزیستی، دادگستری و نیروی انتظامی روانشناسان اداره کل سلامت شهرداری تبریز قبل از ظهر روزهای پنج شنبه هر هفته در محل مرکز مهر خانواده به زوجین جدا شده که از دادگستری استان معرفی شده باشند مشاوره رایگان ارائه می کنند.

محمد حسین حسن زاده اذعان داشت: تحکیم بنیان خانواده الویت اصلی مراکز مشاوره است و روانشناسان با انجام مشاوره های تخصصی با فرزندان این زوجین و اتخاذ راهکارهای لازم با اهتمام کامل در صدد مرتفع نمودن موانع موجود برای شروع دوباره زندگی مشترک با زیربنایی مستحکم تر و بهره مندی از حس مشترک والدین نسبت به فرزندان بر خواهند شد.

حسن زاده تصریح نمود: در خواست طلاق هنگامی صادر میشود که هرگونه امید و تلاش برای دستیابی به کانون گرم زندگی مشترک بی پاسخ میماند و واقعیتهایی رخ  میدهد که دستیابی به آرزوها را ناممکن میسازد و در نهایت قبل از آنکه جدایی  اتفاق بیفتد لازم است دست اندر کاران امور تعلیم و تربیت و فرهنگ سازی کشور را به تامل و چاره اندیشی واداشت و از طرفی باید علل و ریشه های بروز این مسئله مهم را شناسایی نمود .

وی گفت: وجود مراکز مشاوره خانواده نقش بسیار حائز اهمیتی در سطح جامعه دارد از جمله اینکه افراد از هم جدا شده به علت کاهش اعتماد محتاج همیاری و کمک هستند و از سویی بر کمیت جمعیت اثر مستقیم دارد و با از هم پاشی بنیان خانواده عملا میزان تولد پایین خواهد آمد.

مدیر کل سلامت شهرداری تشریح نمود: مراکز مشاوره زمانی میتواند موثر باشند که شرایط لازم را داشته باشند که اساسی ترین آنها استاندارد بودن و توجه به نیازهای مراجعین است.

اوافزود: مشاوره دهندگان هم باید مشاوران خوبی باشند و مقتضیات فرهنگی، اجتماعی جامعه ما را خوب بشناسند در این صورت اثر پذیری مضاعف مشاوره در خانواده و جامعه کاملا محسوس خواهد بود .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 2 =