پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
کد خبر66044

نصب هشت تیر در قسمت جنوبی پل همسان کابلی تبریز

نصب 8 تیر پل همسان کابلی تبریز

از سوی شهردار منطقه ۲ در تداوم عملیات احداث پل همسان کابلی تبریز، ۸ تیر در قسمت جنوبی این پل نصب شد.

به گزارش شهریار، باقر خوشنواز شهردار منطقه ۲ در تشریح روند اجرای عملیات عمرانی پل همسان کابلی تبریز گفت: از ۲۸ تیر که برای عملیات احداث پل همسان کابلی تبریز نصب می شود، در قسمت جنوبی این پروژه ۸ تیر نصب شده است.  

وی با عنوان اینکه عملیات قالب بندی و بتن ریزی سرستون پایه های جنوبی و دیوارهای رمپ جنوبی پل به اتمام رسیده است گفت: روند اجرای این پروژه از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده و احداث دیوارهای رمپ شمالی این پروژه رفع ترافیکی شهری نیز به اتمام رسیده است.

خوشنواز با عنوان اینکه ساخت و آماده سازی ۲۰ تیر باقیمانده عرشه پل همسان در مرحله مونتاژ و رفع نواقص می باشد افزود: قالب بندی و آرماتوربندی سرستون پایه های شمالی پل همسان کابلی نیز خاتمه یافته است.

شهردار منطقه ۲ تبریز در خصوص مشخصات فنی این پل گفت: پل همسان کابلی تبریز بطول ۴۵۰ متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن ۹۴ متر (بصورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل ۹ متر می باشد که دارای ۴ تکیه گاه است و اجرای عملیات عمرانی آن ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه، دربرخواهد داشت.

به گفته خوشنواز، پل همسان کابلی تبریز از پروژه های تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری در حوزه منطقه ۲ است که با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و بنوعی قرار گرفتن در مهمترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 4 =