چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
کد خبر66168

بی‌احتیاطی همچنان حادثه می آفریند
چرخ گوشت انگشتان دست پسر بچه را بلعید

چرخ گوشت

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز گفت: با گزارش اورژانس تبریز به سامانه ۱۲۵ مبنی بر گیر کردن انگشتان دست راست بچه ۱۱ ماهه ای از روستای یوسف آباد شهرستان بستان آباد در دستگاه چرخ گوشت، گروه نجات سازمان آتش نشانی جهت امداد رسانی به محل بیمارستان شهداء تبریز اعزام شد.

به گزارش شهریار، آتش پاد علیرضا زبردست با اعلام این خبر افزود: بعد از ظهر امروز تیم آتش نشانی با تجربه پس از تلاش بی وقفه و با رعایت اصول ایمنی امداد در عملیات حادثه چرخ گوشت، انگشتان دست راست پسر بچه را رها سازی و جهت انجام ادامه درمان، کودک را در اختیار کادر درمان بیمارستان قرار دادند.

زبردست با اشاره به اینکه بی احتیاطی  و سهل انگاری بیشترین  عامل بروز حوادث در محیط منزل است، افزود: انتظار می رود افراد منزل به ویژه  زنان توجه و دقت بیشتری در مراقبت از کودکان داشته باشند که لحظه ای سهل انگاری می تواند عاقبت ناگواری برای آینده فرزندان به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه لوازم موجود در آشپزخانه برای کودکان حادثه آفرین هستند افزود: والدین  برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه، هر گونه لوازم حادثه ساز و نامناسب برای کودکان از جمله دستگاه چرخ گوشت، قیچی، چاقو و... را از دسترس کودکان دور نگه داشته و آندسته از وسایل برقی را که مورد نیاز نیست از پریز برق خارج کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تبریز یاد آور شد: سازمان آتش نشانی تبریز آماده ارایه هر گونه خدمات ایمنی است و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه حادثه، بی درنگ و بدون اتلاف وقت با شماره ۱۲۵ تماس بگیرند.

 اجرای این عملیات سخت و طاقت فرسا را آتش نشانان ایستگاه شماره یک به فرماندهی بهبودی به اتمام رساندند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 9 =