دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
کد خبر66281

بازدید شهردار منطقه ۲ از روند عملیات اجرایی پل همسان کابلی تبریز

بازدید شهردار از عرشه گذاری پل همسان

شهردار منطقه ۲ از روند عملیات اجرایی پل همسان کابلی تبریز که نصب ۸ تیر عرشه قسمت جنوبی این پل به انجام رسیده است، بازدید کرد.

به گزارش شهریار، باقر خوشنواز در بازدید از روند اجرای عملیات عمرانی پل همسان کابلی تبریز گفت: برای عملیات احداث عرشه پل همسان کابلی تبریز که ۲۸ تیر نصب می شود، در قسمت جنوبی این پروژه ۸ تیر نصب شده است.  

در بازدید شهردار منطقه ۲ از روند اجرای این پل که معاونین و مدیران منطقه وی را همراهی می کردند، خوشنواز با عنوان اینکه عملیات قالب بندی و بتن ریزی سرستون پایه های جنوبی و دیوارهای رمپ جنوبی پل به اتمام رسیده است گفت: روند اجرای این پروژه رفع ترافیک شهری از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده و احداث دیوارهای رمپ شمالی آن نیز به اتمام رسیده است.

وی با عنوان اینکه ساخت و آماده سازی ۲۰ تیر باقیمانده عرشه پل همسان در مرحله مونتاژ و رفع نواقص است، افزود: قالب بندی و آرماتوربندی سرستون پایه های شمالی پل همسان کابلی نیز خاتمه یافته است.

بنابه توضیحات شهردار منطقه ۲ تبریز، پل همسان کابلی به طول ۴۵۰ متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن ۹۴ متر (به صورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل ۹ متر با ۴ تکیه گاه در حال اجراست و برای عملیات عمرانی آن ۱۳۰ میلیارد ریال، هزینه می شود.

به گفته خوشنواز، این پل از پروژه های تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری در حوزه منطقه ۲ با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و همجواری با مهمترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 4 =