دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
کد خبر66537

پارک تخصصی ویژه کودکان در حوزه شهرداری منطقه ۲ تبریز احداث می‌شود

جلسه کانون پرورشی فکری کودکان  در 24شهریور

احداث پارک تخصصی ویژه کودکان، با حضور شهردار منطقه ۲ تبریز، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بررسی شد.

به گزارش شهریار، جلسه مشترک مدیران فضای سبز و منطقه ۲ با حضور مسعود برزگر جلالی مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری، باقر خوشنواز شهردار منطقه ۲ و علی بینش مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و جمعی از معاونین و مدیران این منطقه، تشکیل شد.

باقر خوشنواز با عنوان اینکه در طراحی، احداث و ایجاد امکانات رفاهی در پارک کودک، تمامی گروه های سنی از نوباوگان تا نوجوانان در نظر گرفته شده است ابراز امیدواری کرد احداث این مجموعه تفریحی ضمن ارائه فضایی آرام و خلاقانه برای کودکان، بتواند الگوی مناسبی برای احداث پارک های تخصصی در سطح شهر باشد.

وی با بیان اینکه تبدیل یک مکان متروکه به یک مکان تفریحی در سایه تلاش همکاران شهرداری منطقه ۲ و تعامل با اداره راه و شهرسازی صورت گرفته؛ برای ارائه مشاوره سازمان سیما و منظر در احداث این پارک از برزگر جلالی قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه علی بینش با عنوان اینکه نگاه تخصصی خوشنواز شهردار منطقه ۲ و ایده های خلاق برزگر جلالی در احداث پارک کودک جای تقدیر دارد گفت: در زمینه محتوایی و راه اندازی بازی های اثرگذار و هیجانی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می تواند طراح های قابل اجرا در این پارک ارائه نماید.

وی در ادامه آمادگی کانون پرورش فکری را برای ایجاد خانه کتاب برای کودکان، استقرار بخش بازی و سرگرمی فکری، اعلام کرد.

بینش همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از فعالیت ۳۴ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۶۲ محور فعالیت فرهنگی در استان خبر داد گفت: بر اساس بررسی های کارشناسان کانون، ۶۲ فعالیت ویژه کودکان، قابلیت اجرا در این پارک را دارد که از جمله می توان به بازی های بومی و محلی در کنار بازی های مدرن توجه داشت.

در ادامه این جلسه همچنین برزگر جلالی با تشکر از مدیریت و همکاران شهرداری منطقه ۲ به خاطر احداث مجموعه تفریحی پارک کودک گفت: در احداث این پارک ایجاد یک محیط امن همراه با آرامش باید مدنظر قرار گیرد.

وی خواستار استفاده مناسب از مصالح مخصوص، روشنایی منطبق با فضای پارک و استفاده از گونه های مناسب گیاهی در این پارک شد.

برزگر جلالی ایجاد حس آرامش و امنیت و آزادی کامل برای کودکان در فضای پارک و داشتن هویت و ماهیت برای بازی کودکان بعنوان یک خانه امن را از مهمترین شاخصه هایی عنوان کرد که لازم است در احداث پارک کودک، مدنظر قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 8 =