پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
کد خبر66672

شهریار، تجلی عشق، ارادت و ایمان قلبی به اهل بیت

شهریار، تجلی عشق، ارادت و ایمان قلبی به اهل بیت

خوشنویس برجسته تبریزی و هم دوره استاد شهریار، ایشان را تجلی و نمود عینی عشق، ارادت و ایمان قلبی به اهل بیت عصمت و طهارت معرفی نمود.

استاد میر حسین زنوزی، استاد برجسته خط و عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران با اشاره به  سی و دومین سال رحلت استاد شهریار شاعر بزرگ، نامی و تراز اول شعر فارسی و ترکی آذری در گفتگو با خبرنگار شهریار گفت: در معرفی استاد شهریار بایستی به این نکته توجه نمود که وی تنها یک شاعر نبوده بلکه مردی الهی بود است و آن عشق و ارادت و ایمان قلبی به اهل بیت علیهم السلام را می توان در جزء به جزء اشعارش یافت.

میرحسین زنوزی با اشاره به ابعاد شخصیتی استاد شهریار ادامه داد: استاد محمد حسین بهجت تبریزی به دلیل ساده زیستی، مناعت طبع و سخن گفتن به زبان عامه مردم که نمونه بارز آن را می‌توان در منظومه حیدربابا مشاهده نمود، بسیار پرمخاطب بوده و اشعارش در قلب مردم کوچه و بازار، پیر و جوان، باسواد و بیسواد رخنه نموده است.

وی افزود: کمتر شاعری را می‌توان یافت که اشعارش به صدها زبان دنیا ترجمه شده باشد، این استقبال در سایه سبک زندگی استاد و بیان نمودن احساسات، آمال و آرزوهای مردم به زبان ساده در اشعارش می باشد.

عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران اظهار داشت: در طول تاریخ شاعران خوش خطی چون بیدل و پروین اعتصامی بوده اند ولی خط بسیار زیبای شهریار و علاقمندی اش به انس با قرآن وی را به کتابت و تحریر قرآن نیز واداشته بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 0 =