چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
کد خبر67540

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز:
۷۰درصد بودجه شهرداری صرف کارهای عمرانی می شود

کریم صادق زاده

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از مجموع بودجه سه هزارو ۶۰۷ میلیارد تومانی شهرداری تبریز در سال جاری، ۷۰  درصد صرف اقدامات عمرانی و ۳۰ درصد نیز در جهت هزینه‌های جاری بکار رفته است.

کریم صادق‌زاده در جریان بازدید از چند پروژه عمرانی شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگار شهریار گفت: بر اساس سیاست‌های شورای اسلامی شهر تبریز که در جهت گسترش فضای سبز تبریز تببین کرده است، با تلاش ها و فعالیت‌های انجام یافته در این دوره مدیریت شهری تا امروز ۴۰ پارک محله ای در شهر تبریز افتتاح شد.

او یادآور شد: هم اکنون توسعه فضای سبز تبریز به استانداردهای لازم نزدیک شده است که این موضوع برای شهر بسیار حائز اهمیت است.

صادق‌زاده تاکید کرد: سعی داشته ایم از کارهای ویترینی خودداری کنیم و تمرکز و توجه جدی بیشتر در مناطق کم برخوردار که اقشار آسیب پذیر در آنها زندگی می‌کنند باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص احداث پارک ستارخان در محل سابق آرامستان ستارخان، گفت: ساماندهی گلزار شهدا و احداث پارک ستارخان در حوزه منطقه ۱۰ که در فضایی به ساحت سه و نیم هکتار از جمله این اقدامات به شمار می رود.

به گفته او، طراحی مسیر سلامت، مسیر دوچرخه سواری، محوطه یادمان شهدا، محوطه گل و گیاه دائمی، فرهنگسرا و کتارخانه، گذر مشاهیر و فضای باز کودکان و آلاچیق از جمله امکانات و ویژگی های این پارک خواهد بود.

عضو شورای شهر تبریز با قدردانی از شهردار منطقه ۱۰ و معاونین وی در احداث این پارک اظهار امیدواری کرد: شاهد رشد و توسعه روند عمرانی این پارک در ماههای گذشته هستیم و امیدوارم تا خرداد سال آینده به بهره برداری برسد.

صادق‌زاده از پروژه مسیرگشایی ملازینال به عنوان یکی دیگر از بازدیدهای امروز نام برد و افزود: پروژه مسیرگشایی ملازینال در مراحل پایانی است و انتظار داریم طی یک ماه آتی این مسیر کاملا ساماندهی شده و مردم از آن استفاده کنند.

او یادآور شد: بر اساس سیاست‌های کلانی ترسیم شده و برنامه‌های راهبردی سیاست گذاری شده، انتظار می رود بودجه و درآمد شهر در راستای رفاه هر چه بیشتر شهروندان باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 14 =