سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸
کد خبر67658

شهردار منطقه ۳ تبریز:
رفوژ بلوار امامیه با طرح تلفیقی تزئین شد

رفوژ بلوار امامیه با طرح تلفیقی تزئین شد

شهردار منطقه ۳ تبریز خبراز اجرای طرح تلفیقی (گل، سنگریزه و تراشه چوب) برای تزئین رفوژ بلوار امامیه توسط واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه داد.

به گزارش شهریار، داوود طالب نژاد شهردار منطقه خبر از اجرای طرح تلفیقی در ادامه گلکاری های پاییزی معابر و رفوژ خیابان های سطح حوزه منطقه داد و گفت: واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه در ادامه عملیات های باغبانی خود برای فصل پاییز، علاوه بر از گلکاری های پاییزی، یک سری از میدان ها و رفوژ خیابان را با استفاده از طرح تلفیقی، زیباسازی کرده است.

طالب نژاد، طرح تلفیقی را از دوام و زمان بقاء نسبتاً بالایی برخوردار دانسته وافزود: در این طرح کارکنان فضای سبز شهری منطقه، با استفاده از سنگ ریزه های رنگی و تراشه های رنگی خرده چوب ها (چیپس)،  اشکال هندسی متنوع، متقارن و زیبایی را اجرا می کنند.

وی گفت: تراشه های چوب(چیپس ها) با استفاده از شاخه های هرس شده درختان سطح خیابان های شهر و با دستگاه چیپس ساز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز بعد از خرد و ضدعفونی کردن، رنگ آمیزی شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

شهردار منطقه، از مکان های اجرا شده با طرح تلفیقی(استفاده از گل های پاییزی، سنگ ریزه های رنگی و تراشه های چوب)، به رفوژ بلوار خیابان امامیه، رفوژ میدان ابوریحان، فضای سبز حاشیه زیرگذر خرمشهر در بلوار دفاع، زیرگذر مارالان، میدان سجادیه، خیابان ۱۷ شهریور و چندین مسیر دیگر سطح حوزه منطقه اشاره کرد.

طالب نژاد ادامه داد: با این روش، اشکال و طرح های زیبا و فرش های رنگارنگی، برای خلق فضایی شادی آفرین، مفرح و دل انگیز در مسیر تردد روزانه شهروندان ایجاد می شود.

وی طرح تلفیقی را در راستای زیباسازی فضای شهری، کاری کم هزینه نسبت به سایر اقدامات دانسته و گفت: علاوه بر از گلکاری معابر و خیابان ها برای زیباسازی، طرح تلفیقی نیز به عنوان روشی دیگر برای زیباسازی محیط فضاها و معابر شهری، در کمترین زمان امکان پذیر است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 2 =