سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
کد خبر68225

اجرای مستمر دستورالعمل‌های بهداشتی در ناوگان اتوبوسرانی

مصاحبه تلوزیونی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: کلیه ایستگاه‌ها، دکه‌ها، اتوبوس‌های ناوگان به صورت مستمر و روزانه ضدعفونی می‌شود و همچنین دستگاه مه‌پاش در پایانه های اتوبوسرانی مستقر بوده که نسبت به ضدعفونی اتوبوسها در پایان هر سرویس اقدام می‌کند.

به گزارش شهریار، ایمان غنی‌زاده در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» در خصوص عملکرد شرکت واحد در مقابله با شیوع کرونا گفت: از زمان شروع بیماری کرونا در سال گذشته و به منظور حفظ سلامتی شهروندان شاهد تعطیلی ۴۵ روزه حمل و نقل عمومی بوده ایم و پس از آن نیز فعالیت ناوگان اتوبوسرانی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ضد عفونی اتوبوسها و ایستگاهها با همکاری خدمات شهری شهرداری انجام می شود.

وی افزود: ۶۵ نیروی نظارت و بازرسی به صورت شبانه روزی بر امر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، نظافت و ضدعفونی ناوگان و نیز رعایت اصول بهداشتی همچون استفاده از ماسک توسط مسافرین نظارت می‌کنند.

غنی‌زاده در خصوص میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیز گفت: با توجه به رسالت خدمات رسانی شرکت واحد شاهد رعایت موارد مربوط به استفاده از ماسک به میزان بیش از ۸۰ درصد توسط شهروندان در خطوط ۷۲ گانه اتوبوسرانی هستیم و سعی داریم برای افراد فاقد ماسک نیز با کمک خیرین ماسک رایگان تهیه و در اختیار آنان قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه یادآور شد: همچنین در محیط اداری نیز تمامی امور اداری به صورت دورکاری از طریق دبیرخانه انجام می گیرد و ضدعفونی محیط اداری و توزیع اقلام بهداشتی و ماسک برای کارکنان و رانندگان به طور مستمر انجام می گیرد.

در ادامه مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در خصوص شلوغی اتوبوس‌ها در برخی ساعات گفت: از شهروندان خواهشمندیم در زمان های شلوغ اتوبوس مد سفر خود را تعویض کرده و یا از سفرهای غیر ضروری در حد امکان خودداری کنند.

وی افزود: در مسیر تندرو اتوبوس هیچ گونه مشکلی از اختصاص اتوبوس نداریم و در صورتی‌که شهروندان محترم زمان انتظار را رعایت و در استفاده از اتوبوس عجله نداشته باشند مشکلی از بابت ازدحام پیش نخواهد آمد.

غنی زاده با اشاره به اینکه ۸۲ درصد ناوگان در اختیار بخش خصوصی با عمر بالا فعال هستند، گفت: از سال ۹۵ به بعد به علت تحریم‌های ظالمانه و محدودیت‌های مالی امکان خرید اتوبوس از کارخانجات اتوبوس سازی داخلی و یا واردات اتوبوس با وجود حمایت شورا و شهرداری تبریز و پیگیریهای مستمر نداشته ایم و سیاست گذاری اتوبوسرانی به سمت بازسازی اتوبوسهای موجود بوده است.

 غنی زاده افزود : در حال حاضر ۳۵ دستگاه اتوبوس در حال بازسازی می باشد که در شش ماه آتی کار بازسازی آنها به اتمام خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در خصوص حمایت از ناوگان بخش خصوصی تحت نظارت گفت: در ادامه سال کمک هزینه معیشتی نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از رانندگان و کمک رانندگان بخش خصوصی با اعتبار بالغ بر ۵ میلیارد ریال بصورت بلاعوض پرداخت شده ضمن اینکه هزینه ۵۰ درصد بیمه اعتباری رانندگان با مصوبه هیئت مدیره در دست اقدام است.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه  در خاتمه افزود:  استراتژی اصل شرکت واحد در حال حاضر هوشمندسازی ناوگان می باشد بطوریکه در حال حاضر سوخت گیری، نظارت بر سرویس دهی اتوبوسها، پیامک های آموزشی و اجتماعی بصورت سیستمی و هوشمند انجام می گیرد و امیدواریم همکاری و مشارکت شهروندان در هزینه اتوبوسرانی که با پرداخت کرایه و استفاده از کارت بلیت الکترونیکی که تنها منبع درآمد اتوبوسرانی می باشد وبا  حمایت شورا و شهرداری تبریز نیز امکان توسعه ناوگان و هوشمندسازی امکان پذیر می شود.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 0 =