چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
کد خبر68290

در کارگروه ویژه برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا طرح شد
تشدید اقدامات مقابله با انتشار ویروس کرونا در میادین تحت نظارت شهرداری

جلسه همفکری و برنامه ریزی برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس

با هدف اجرای دقیق مصوبات ستاد کرونا، جلسه تشریح اقدامات اجرائی و پیشگیرانه سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز در میادین تحت نظارت تشکیل شد.

به گزارش شهریار، پیرو ابلاغیه قائم مقام شهردار تبریز مبنی بر اجرای دقیق مصوبات ستاد کرونای تبریز، با ریاست مدیرعامل و با حضور معاونین و مسئولین سازمان جلسه تشریح اهم اقدامات سازمان با هدف پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری کرونا و با دستور تشکیل کارگروه ویژه برگزار شد.

ابراهیم محمدی مدیرعامل سازمان با اشاره به اینکه هدف اصلی از تشکیل  این جلسه اجرا و نظارت دقیق  مصوبات ستاد کرونا می‌باشد اظهار داشت: در جهت حفظ سلامت عمومی شهروندان با متخلفین بدون هیچ اغماضی برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

محمدی با اشاره به شیوع گسترده این بیماری، تشدید عملیات شستشو و ضدعفونی مستمر میادین و گندزدایی مراکز حساس را ضروری دانست و افزود: همه اصناف، مغازه‌داران و بهره‌برداران غرف باید ضمن همکاری با سازمان در اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی حتما از ماسک و محلول ضدعفونی در مغازه‌ها و فروشگاه‌های خود استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان استفاده از یک سوم ظرفیت میادین را طبق مصوبه، اعلام کرد و افزود: در صورت تجمع بیش از حد در میادین درب‌های ورودی بسته خواهد شد و تا هنگام عادی شدن ظرفیت (یک سوم) از ورود افراد جلوگیری به عمل خواهد آمد.

محمدی با توضیح کامل وظایف سازمان در اجرایی کردن مفاد مصوبه ستاد کرونا برای حاضرین در جلسه، دستور تشکیل کارگروه ویژه و راه‌اندازی اکیپ‌های اجرایی و نظارتی را صادر نموده و اضافه کرد: با توجه به وضعیت خطرناک شیوع بیماری کرونا ما با رویکرد راهکارانه و خیرخواهانه در خدمت شهروندان خواهیم بود.

وی ادامه داد: همکاری هیات‌امناء، مغازه‌داران و شهروندان برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا لازمه موفقیت در این عملیات است و اطلاع رسانی همگانی و به موقع توسط امورارتباطات سازمان صورت گیرد.

استفاده تمامی اصناف و بهره‌برداران از ماسک، مواد ضدعفونی کننده، کارتخوان، شستشو و ضدعفونی میادین و غرف تحت نظارت، راه‌اندازی اکیپ‌های ویژه اجرایی و نظارتی، اطلاع رسانی و آگاه سازی از جمله موارد مهم موضوع جلسه بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 12 =