یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کد خبر68348

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز؛
آسفالت ریزی یکی از طولانی ترین مسیرهای طبیعت گردی عینالی

آسفالت

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز؛ از اتمام پخش تراشه آسفالت، تسطیح، رگلاژ و کمپکت مسیر پارک پیوند به طرف ایستگاه دوم تله کابین؛ یکی از طولانی ترین مسیرهای طبیعت گردی تفرجگاه عینالی خبر داد.

به گزارش شهریار، شمس الله فیروزیان در خصوص این پروژه توضیح داد: در راستای تسهیل تردد مسافران و گردشگران عزیز از ایستگاه دوم تله کابین به پارک پیوند بهسازی و آسفالت این راه دسترسی ۶.۵ کیلومتری در دستور کار معاونت عمرانی مرکز قرار گرفت و با همکاری شهرداری منطقه یک و سازمان عمران شهرداری تبریز اجرا شد.

فیروزیان به سایر اقدامات انجام شده در این مسیر گردشگری اشاره کرد و گفت: منطقه جنگلکاری شده و طبیعت بکر عینالی که راه دسترسی ایستگاه دوم تله کابین به پارک پیوند از آن می گذرد مستعد برای توسعه صنعت گردشگری و سرمایه گذاری و در همین راستا مجموعه دهکده توریستی و بوم گردی در این منطقه در حال اجرا است.

وی با اشاره به طبیعت انبوه کاری شده بیان داشت: بخش اعظمی از جنگلکاری عینالی در دامنه های و دره های کوهستان واقع در ضلع غربی تله کابین به طرف پارک پیوند صورت گرفته بخصوص کاشت درختان و درختچه در طول مسیر موجب افزایش سبزینگی منطقه گردیده است. مناظر و چشم‌اندازهای زیبای دامنه‌های کوهستانی، رود آجی چای (تلخه رود) و دره های منتهی به بابا باغی درکنار هم، طبیعت زیبا و بی‌نظیر را تشکیل داده‌اند و  استفاده کنندگان از این مسیر می توانند از طبیعت زیبای منطقه لذت ببرند.

مدیرعامل سازمان عون بن علی افزود: به دنبال افزایش زیبای های بصری مسیر سنگفرش شاهد استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان تفرجگاه برای تردد از این مسیر  هستیم طبق برنامه میان مدت سازمان در نظر داریم مسیر سنگفرش صرفا برای پیاده روی استفاده و از تردد غیر ضروری در این مسیر خودداری شود و با تأمین روشنایی مسیر جدید علاوه بر پیاده روی گردشگران و شهروندان عزیز علاقمند، تردد خودروها همچنین دوچرخه سواران در شبها نیز میسر می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 1 =