سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
کد خبر68736

مسئول سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری منطقه ۳ :
اندودکاری تنه درختان شروع شد

اندودکاری تنه درختان شروع شد

تنه درختان سطح حوزه استحفاظی منطقه، برای مبارزه با آفات و جلوگیری از یخ‌زدگی در فصل زمستان، توسط واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری منطقه ۳، اندودکاری می شود.

به گزارش شهریار، رحیم اکبری مسئول واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه خبر از شروع اندودکاری تنه درختان سطح حوزه استحفاظی منطقه همزمان با سایر مناطق شهرداری تبریز داد وگفت: عملیات اندودکاری تنه درختان سطح منطقه مطابق دستورالعمل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز، با استفاده از مخلوط کائولن (خاک چینی)، ۳ نوع سم و چسب تهیه شده و بر روی تنه درختان از قسمت طوقه (محل رویش از خاک) به ارتفاع ۱ متر مالیده می شود.

اکبری افزود: اندودکاری باعث می شود آفاتی که در قسمت طوقه درختان از تخم درآمده و قصد حرکت به طرف تنه درختان برای رشد و تکثیر و پرورش دارند، از بین برود.

وی از کارکردهای دیگر اندودکاری به ممانعت از یخ زدگی و ترک خوردن تنه درختان در فصل زمستان به خاطر سرمای زیاد اشاره کرد و اظهار داشت: اندودکاری علاوه بر از فواید فوق، باعث ایجاد زیبایی و جلوه خاص بصری برای درختان در فضاهای سبز معابر شهری می شود.

مسئول واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه نقاط شروع این عملیات در سطح حوزه استحفاظی منطقه را از چهاراه مارالان تا چهارراه لاله خیابان آزادی و خیابان ارتش عنوان کرد و ادامه داد: تنه تمامی درختان سایر خیابان ها و فضاهای سبز شهری و پارک های منطقه نیز تا پایان آذر ماه با این مواد اندودکاری خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 3 =