چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
کد خبر68765

بذرگیری و قلمه گیری درختان، درختچه‌ها و گلهای فصلی در تفرجگاه عینالی تبریز

بذرگیری

مسئول گلخانه های سازمان عون بن علی با اشاره به اهمیت بذرگیری قلمه گیری در این فصل سال بیان داشت: با توجه به احداث گلخانه دوم در سال گذشته و گلخانه سوم احداث آن از چند ماه گذشته شروع و در روزهای نزدیک آماده بهره برداری می باشد.

به گزارش شهریار، مهدی نصیری افزود: تمام تلاش مان تولید، تکثیر و پرورش انواع گلهای فصلی، درختان و درختچه های زینتی و گیاهان دارویی در راستای استفاده از حداکثر ظرفیت این گلخانه ها برای رسیدن به خودکفائی و افزایش راندمان تولید با صرف کمترین هزینه است.

نصیری با بیان اینکه گلخانه های عینالی پویا و هدفدار بسوی خودکفایی گام برمی دارد گفت: بذرگیری و قلمه گیری انواع گلهای فصلی، درختان و درختچه های زینتی و گیاهان دارویی از ابتدای مهرماه در حال انجام و تا بارش برف و برودت هوا ادامه خواهد داشت.
 
مسئول گلخانه های سازمان عون بن علی توضیح داد: از اوایل مهرماه با قلمه گیری درختان لیلکی، زبان گنجشک، اقاقیا، بلوط و یاس داوودی و بذر گیری گلهای اطلسی، لاله عباسی، جعفری و ختمی سعی کردیم قبل از سرمای زمستان به اندازه کافی جهت ادامه روند تولید صورت گیرد  و این هفته شاهد ریشه دهی گیاهان دارویی زوفا، رزماری، به لیمو و عطرشاهی هستیم که جا دارد از حمایت های مدیرعامل محترم، رییس محترم اداره نظارت بر توسعه و حفظ فضای سبز و همکاری کارشناسان فضای سبز سازمان جهت همکاری در این خصوص تشکر نمایم.

نصیری با بیان اینکه بذرگیری از گونه‌های مختلف در سطح تفرجگاه با نظارت کارشناسان فضای سبزانجام می‌شود، گفت: این بذرها از نوع مرغوب و عاری از هرگونه آفت است و طبق برنامه زمانبندی بذرپاشی می‌شود و با اجرا شدن کامل این برنامه و تولید، تکثیر و پرورش، نیازهای فضای سبزعینالی با کمترین هزینه تأمین می گردد.

وی در خصوص عملکرد گلخانه ها در سال جاری افزود: در ۶ ماهه اول سال جاری با تدبیر و مدیریت نیروهای انسانی ماهر واحد فضای سبز تعداد ۶۹۴۹۵ گلدان گل های مورد نیاز مقاوم به شرایط کوهستانی عینالی همچون ناز گوشتی، ناز صورتی، نازفرانسه و  دم عقربی در گلخانه های عینالی تولید و زیر کاشت رفت که  نشان از پویایی و هدفدار بودن گلخانه های عینالی می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 2 =