جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
کد خبر68816

کاشت ۹۶ هزار اصله نهال در سطح حوزه شهرداری منطقه ۲ تبریز

کاشت 700 اصله نهال آیلان در اتوبان شهید کسائی

شهردار منطقه ۲ تبریز از کاشت ۹۶ هزار اصله نهال از ابتدای سال تاکنون، در معابر و پارک های سطح حوزه این منطقه خبر داد.

به گزارش شهریار، باقر خوشنواز شهردار منطقه در گفتگویی با اعلام این خبر گفت: از زمان آغاز کاشت نهال تاکنون حوزه فضای سبز این منطقه ۹۶ هزار اصله انواع نهال درخت و درختچه در معابر، فضاهای خالی از فضای سبز و در محوطه پارک های تحت پوشش منطقه کاشته است که این عملیات همچنان ادامه دارد.

وی با عنوان اینکه درختان آیلان، کاج سیاه، زبان گنجشک و ... و درختچه های یاس زرد و طاووسی، ختمی درختی و ... در حوزه منطقه کاشته شده است، درباره توضیح نهال رایگان نیز گفت: همچنین ۱۰ هزار و ۵۷۵ اصله انواع نهال میوه بصورت رایگان، در بین شهروندان توزیع شده است.  

خوشنواز در قسمت دیگری از سخنان خود و در تشریح فعالیت های فضای سبز منطقه ۲ توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: کاشت انواع بوته گل هم در معابر این منطقه در ۳ مرحله بهاره، تابستانه و پائیزه انجام گرفته که قسمت اعظم آن تولیدات گلخانه ای منطقه بوده است.

به گفته خوشنواز ۵۳ هزار و ۶۷۵ گلدان شب بو و ۳۰ هزار و ۱۵۵ جعبه بنفشه در فعالیت بهاره و برای زیبائی معابر منطقه، کاشت گردیده است.

شهردار منطقه ۲ در ادامه توضیحات خود افزود: نشاء های تابستانه گل هم از جمله مارگارید، ردبکیا، قزلی و... در ۴۰۰ هزار گلدان تولید و در معابر حوزه کاشته شده است.

وی ادامه فعالیت حوزه فضای سبز شهرداری منطقه ۲ تبریز را در فصل زیبای هزاررنگ پائیز آراستگی معابر به گل های زیبای داودی و کلم زینتی اعلام کرد و گفت: کاشت ۶۱ هزار و ۸۴۹ گلدان داودی و ۵۵ هزار گلدان کلم زینتی از دیگر فعالیت های حوزه فضای سبز منطقه محسوب می شود که مزین کننده معابر سطح حوزه شده است.

خوشنواز در خاتمه سخنان خود به استفاده از طرح های ویژه گلکاری در سطح حوزه این منطقه علی الخصوص المان زیبای طاووس میدان افلاک نما و المان پروانه در میدان بزرگ ائل گلی، دیوار گل میدان جانبازان و... اشاره کرد که در کاشت بوته گل های بهاره، تابستانه و پائیزه، جلوه خاصی به زیباسازی شهری بخشیده است.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 15 =