یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
کد خبر68887

خادمان شهر همچنان مشغول کار اند

خادمان شهر قرنطینه نیستند

از روزی که سایه سنگین کرونا بر سر شهر و دیارمان افتاده زندگی همه شهروندان تحت تاثیر آن قرار گرفته است. هر چند مردم به خانه نشینی و اصناف با گروههای شغلی ۲،۳،۴ به تعطیلی مغازه برای قطع زنجیره ابتلا به کرونا ملزم شده اند اما کار و تلاش در میان دستگاه های خدمات رسان شهری و پرسنل آنها نه تنها تعطیل نشده که حتی به ساعت کاری آنها نیز اضافه شده است.

به گزارش شهریار، همه ما از همان ابتدای سال خانه نشینی و پرهیز از حضور در مراکز شلوغ را تجربه می کنیم، اما خانه نشینی جمعیت شهری به معنای تعطیلی فعالیت دستگاه های خدمات اعم از حوزه معاونت خدمات شهری و دیگر واحدهای خدمت رسان نیست. مجموعه هایی که مجبورند برای تامین آرامش و آسایش شهروندان و تمیزی و پیشگیری از آلودگی شهری همچنان شبانه روز کار کنند و از حضور در کنار خانواده های خود مانند کادر بهداشتی و درمانی محروم باشند.

  • نظافت و نگهداشت شهری:

در روزهای کرونایی که همه مردم با پیوستن به پویش در خانه بمانیم به قطع زنجیره ابتلا به کرونا کمک می کنند پرسنل خدمات شهری همچنان مشغول کارند. تمامی کوچه ها و خیابانها در کلیه مناطق ۱۰ گانه کلانشهر تبریز به صورت شبانه روزی در حال ضد عفونی و پاکسازی هستند و اجازه نمی دهند وضعیت بهداشتی محله ها مردم را نگران کند.
پرسنل خدمات شهری و فضای سبز از اولین روزهای شیوع ویروس منحوس کرونا همه تلاش خود را برای آماده سازی فضای بوستان های منطقه و گل کاری آنها انجام دادند این در حالی است که امروز مجبوریم برای سلامتی مردم این بوستان ها را به روی مردم ببندیم.
درست است بوستانهای شهر این روزها میزبان مردم و گردشگران داخلی و خارجی نیستند اما نیروهای شهرداری می کوشند تا با نگهداری این فضاهای زیبا انها را برای بهره مندی مردم در ماه های بعد آماده حضور شهروندان نگه دارند.

  • ضدعفونی معابر

در شهرداری منطقه ۷ تبریز با تلاش پرسنل خدمات شهری، روزانه نسبت به پاکسازی، اعلام هشدار به شهروندان با اکیپهای صوتی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین ضد عفونی کردن معابر پرخطر و پرتردد و خیابانهای این منطقه به منظور مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامتی و ایجاد امنیت خاطر میان شهروندان اقدام می کند. نگهداشت شهر و فراهم کردن فضای ایمن برای تردد شهروندان  در شرایط ویژه این روزهای کرونایی ضروری است و همه سعی را به کار گرفته تا با برنامه ریزی و تمهیدات انجام شده، نسبت به انجام عملیات ضد عفونی کردن خیابان ها، معابر اصلی،  فرعی و همچنین اماکن عمومی به صورت مستمر اقدام کنیم.
عملیات ضد عفونی معابر شهرداری منطقه ۷ تبریز برای ایجاد ایمنی بیشتر و امنیت روانی میان شهروندان منطقه ۷ با مشارکت سازمان آتش نشانی و استفاده از ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی و منطقه انجام می شود.
اولویت مدیریت شهری در شرایط کنونی حفظ سلامت شهروندان است که  با برنامه ریزی های انجام شده اقدامات اجرایی  به صورت مستمر و شبانه روزی در حال اجراست و  حوزه های مختلف مدیریت شهری روزانه در بخش های  مشاعات شهر و مجموعه های سطح خدمات شهرداری  که مکان های تردد مردم هستند؛ بر اساس پروتکل اقدام به ضد عفونی و گند زدایی می کنند.

  • ضدعفدنی ایستگاههای اتوبوس، مراکز درمانی، پل ها، باکس های زباله و... توسط پاکبانان

«رحمان» اقای ۵۰ ساله یکی از پاکبانان شهرداری منطقه ۷ تبریز است که در منطقه ۷ فعالیت دارد، مرد میانسالی که هر روز بسم الله می گوید، لباس فرم بر تن می کند، دستکش به دست کرده و با ماسک بکار می کند، می داند کرونا سایه به سایه او حرکت می کند اما ترسی به دل راه نمی دهد و با توکل به خدا به کارش ادامه می دهد. او می گوید: «مردم این روزها مجبورند در خانه های خود قرنطینه باشند و عده زیادی مجبورند سفرهای درون شهری انجام دهند که تعطیلی ما زندگی همه را مختل می کند و موجب آلودگی شهر و محل زندگی مردم می شود.»
امروز ساعت ۰۹:۰۹ مورخه ۰۹/۰۹/۹۹ جلسه هماهنگی و برنامه ریزی  برای شروع یک روز کاری با وجود تعطیلی اکثر ادارجات که در تاریخ ثبت گردید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 14 =