سه‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
کد خبر69742

شهردار منطقه ۲ تبریز:
دو پارک کودک در منطقه ۲ تبریز احداث می‌شود

آئین بهره برداری  از پارک یاسمن و کلنگ زنی فاز اول احیای باغات لاله

شهردار منطقه ۲ تبریز از احداث ۲ پارک کودک برای استفاده مناسب شهروندان کودک و نوجوان از اوقات فراغت، خبر داد.

به گزارش شهریار، باقر خوشنواز با اعلام این خبر گفت: به منظور بهره برداری مناسب شهروندان کودک و نوجوان از اوقات فراغت، توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه پارک های کودک و ترافیک، در حال احداث است.

او در توضیح مشخصات فنی پارک کودک اظهار داشت: این پارک در ۱۱ هزار مترمربع مساحت با صرف اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال، در کوی دادگستری در حال احداث است که عملیات اجرائی دیواره سنگی، نرده گذاری و جدول گذاری آن به اتمام رسیده و قسمت اندکی از کف سازی پیاده رو پارک باقی است و تداوم عملیات احداث این پارک هم اکنون در مرحله نصب پایه چراغ برای تامین روشنای فضای آن می باشد.

شهردار منطقه ۲ تبریز، احداث پارک کودک کوی دادگستری را طراحی شده و متناسب با روحیه تمامی گروه های سنی کودکان و نوجوانان، عنوان کرد.

او دیگر پارک در حال احداث را پارک ترافیک ائل گلی نام برد و در تشریح مشخصات فنی آن گفت: پارک ترافیک هم به منظور بازی و تفریح کودکان و بهره مندی آنان از آموزش های ترافیکی در ۲ هزار و ۲۵۵ مترمربع مساحت و با صرف هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال، در جوار پارک ائل گلی در حال اجراست.

خوشنواز در ادامه افزود: شهرداری منطقه ۲ پارک ترافیک را در قالب یک پروژه یادگیری قوانین راهنمائی و رانندگی برای کودکان عملیاتی کرده که احداث دیواره سنگی و جدول گذاری آن خاتمه یافته و این پروژه به مرحله کف سازی و احداث پیاده رو رسیده که به محض مساعد شدن شرایط جوی، اجرای آن تداوم می یابد.

به گفته شهردار منطقه ۲، کودکان و نوجوانان می توانند علاوه بر استفاده از فضای آن برای بازی و تفریح، با علائم راهنمائی و رانندگی نیز آشنا شوند.

خوشنواز اظهار امیدواری کرد با توجه به پیشرفت قابل توجه عملیات احداث پارک های مذکور، بزودی شاهد به اتمام رسیدن این دو پروژه عمران شهری باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =