یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
کد خبر70018

خودکفایی منطقه ۳ تبریز با تولید ۱۰۰ هزار نشاء گل

به غیر از کاشت گل در طرح نوروزی، سال آینده به جهت خودکفائی هزینه نخواهیم کرد

بیش از ۱۰۰ هزار نشا و گل در دو سالن گلخانه شهرداری منطقه ۳ تبریز، توسط واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه تولید شد که با این کار شهرداری منطقه در حوزه تولید گل به خودکفایی رسیده و برای کاشت در فصل بهار و تابستان سال آینده هزینه ای صرف نخواهد کرد.

 به گزارش شهریار، داوود طالب نژاد شهردار منطقه ۳ تبریز خبر از خودکفایی منطقه در تولید نشا و گل مورد نیاز داد و گفت: شهرداری منطقه برای کاشت گل در معابر و فضاهای سبز و پارک های سطح حوزه استحفاظی منطقه در فصل بهارو تابستان سال آینده، نیازی به خرید گل از خارج از مجموعه نداشته و هزینه ای نخواهد کرد.

طالب نژاد، امکانات و فضای گلخانه ای شهرداری منطقه را دو سالن سرپوشیده ذکر کرده وتوضیح داد: گلخانه شماره ۱ منطقه واقع در پارک منظریه با ۱ هزار و ۸۵۰ مترمربع مساحت و گلخانه شماره واقع در محوطه ساختمان معاونت خدمات شهری و اجرایی منطقه با ۸۵۰ مترمربع مساحت، به صورت اساسی تعمیر و بازسازی شد.

وی از اقدامات انجام گرفته در خصوص بازسازی این دو سالن گفت: کلیه پوشش کهنه این دو سالن گلخانه تخریب شده و مجددا با پلاستیک مخصوص (uv) دار دفع کننده اشعه ماوراء بنفش پوشانده شد و همچنین ۱۰ مشعل سیستم گرمایشی و ۶ عدد سیستم تهویه  این دو گلخانه تعویض و نوسازی گردید.

شهردار منطقه ادامه داد: بعد از نوسازی و بهسازی در این دو سالن گلخانه منطقه، بیش از ۱۰۰ هزار نشا و گل توسط واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه، جهت کاشت در طرح استقبال از بهار و همچنین کاشت بهاره تولید شده است.

وی، قزلی، رعنا، شاهپسند، گازانیا، مغربی، ردبکیا، کوکب، برگ‌سفید، میمونی و استوسپریوم را از نشا و گل‌های تولیدی این دو مجموعه عنوان کرد و افزود : سعی شده گل‌های تولیدی، از تنوع بیشتری برخوردار بوده و همچنین گل‌هایی با عمر بیش از یک سال یعنی دو و سه ساله تولید شود که از این طریق نیز در هزینه‌ها صرفه جویی شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =