یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱
کد خبر70028

شهردار تبریز:
تعرفه باید منطبق با واقعیات جامعه و پاسخگوی تحقق بودجه باشد

شهردار

شهردار تبریز گفت: سعی کردیم تعرفه عوارض محلی منطبق با واقعیت های جامعه و شفاف تدوین شود.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در حاشیه جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه در این دوره شورا و شهرداری قیمت زمین و ملک افزایش یافت، گفت: علاوه بر آن امسال افزایش قابل توجه قیمت مصالح و خدمات جاری و عمرانی را حتی به میزان چند صد درصد شاهد بودیم.

او تاکید کرد: این را به عنوان فعال حوزه مسکن می گویم که سهم عوارض شهرداری در افزایش قیمت مسکن اصلا تأثیرگذار نیست و گاهی مصالح طوری گران می‌شود که عوارض شهرداری در مقایسه با آن بسیار ناچیز و اندک است.

شهردار تبریز تاکید کرد: افزایش قیمت مسکن و مصالح ساختمانی نباید به بهانه ای برای عدم دریافت عوارض از فعالین ساخت و ساز تبدیل شود. شهردار تبریز ادامه داد: افرادی که شغل و درآمد آنها ساخت و ساز است و سودهایی کلان از این ناحیه بدست می‌آورند، بایستی سهم شهر را هم پرداخت کنند.

او با اشاره به صدور پروانه رایگان در مناطق حاشیه نشین و بافت فرسوده اظهار داشت: در تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۰ برای هر کسی که بخواهد در مناطق فرسوده و حاشیه نشین برای خود سرپناهی داشته باشد، همچنان پروانه ساخت رایگان ارائه می‌دهیم.

ایرج شهین باهر در عین حال گفت: اگر امروز در مناطق حاشیه نشین پروژه کلید به کلید را اجرا می‌کنیم و به دنبال احیای بافت های فرسوده هستیم، در مقابل می بایست حداقل از ساخت و سازهای کلان عوارض اخذ شود.

شهردار تبریز شفاف سازی امور را دومین ویژگی تعرفه عوارض محلی دانست و اظهار داشت: تلاش کردیم اصلاحات لازم را در تعرفه عوارض محلی انجام دهیم تا ضمن شفاف سازی امور، از تفسیر قانون یا برداشت های متفاوت از آن که می تواند عامل فساد باشد جلوگیری کنیم.

ایرج شهین باهر همچنین گفت: آیین‌نامه های دیوان عدالت اداری و وزارت کشور در نگارش تعرفه عوارض محلی رعایت شده است.

ایرج شهین باهر با اشاره به صرفه جویی در بخش های مختلف بودجه طی سال های اخیر گفت: کیفیت خدماتی که به شهروندان ارائه داده‌ایم، در بخش‌های مختلف خدمات و تنظیف با حداکثر صرفه‌جویی در بودجه جاری اتفاق افتاده است و اگر بخواهیم در سال بعدی نیز همین رویه را اعمال کنیم، مستلزم اعمال برخی تغییرات در تعرفه عوارض محلی و پیش بینی منابع مالی مورد نیاز است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 10 =