دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
کد خبر70333

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
تخصیص بیش از ۶۵۰میلیاردتومان اعتبار برای خط آهن بستاد آباد - تبریز

رحمتی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تلاش می کنیم پروژه احداث خط آهن بستان آباد به تبریز در شهرک خاوران تا قبل از پایان دولت بهره برداری شود.

به گزارش شهریار، جواد رحمتی در حاشیه بازدید از پروژه احداث خط آهن بستان آباد به تبریز در شهرک خاوران اظهار کرد: برای این پروژه در سال جاری ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود اما تاکنون بیش از ۶۵۰ میلیارد برای آن تخصیص یافته است.

او ادامه داد: سعی می کنیم که زیرسازی این پروژه حداکثر تا دو ماه آینده تمام شود. روسازی و ایستگاه این خط آهن در خاوران نیز تا پایان اردیبهشت آینده به اتمام می رسد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد: برای ایستگاه فعلی تبریز هنوز تصمیمی گرفته نشده است اما اصرار ما این است که این خط آهن زیرسطحی باشد. اجرای روسطحی این پروژه جلوی توسعه استان را می گرفت و به همین دلیل ما با اجرای روسطحی مخالفت کردیم.

او افزود: سعی می کنیم ایستگاه بین خاوران و ترمینال هم برای قطار تبریز - میانه و هم برای حمل و نقل درون شهری استفاده شود. این فاصله به عنوان ابتدای خط ۳ و انتهای خط ۲ مترو به صورت رینگ وصل و توسط ریل باس پوشش داده می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 7 =