جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
کد خبر70997

بازدید شهردار تبریز از پروژه های منطقه ۶
بازدیدهایی که تعطیلی نمی شناسد

بازدید

شهردار تبریز امروز نیز در ادامه بازدیدهای روز جمعه خود، از چندین پروژه و عملیات عمرانی خدماتی در حال اجرای سطح منطقه ۶ تبریز بازدید کرد.

به گزارش شهریار، امروز نخستین مقصد ایرج شهین باهر، پروژه تعریض جاده اسپیران بود. عملیات تعریض این جاده که به زباله گاه مرکزی تبریز هم منتهی می شود، حدفاصل سه راهی بابا باغی تا اسپیران به طول ۴ کیلومتر است که توسط سازمان عمران شهرداری تبریز اجرا می شود.
این پروژه به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی تصادفات در جاده آناخاتون – اسپیران به علت حجم بالای تردد وسایل نقلیه به ویژه خودروهای سنگین و تریلر های حامل پسماندهای شهری اجرا می شود که هم اکنون بیش از هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
شهردار تبریز در ادامه از مسیر خروجی تبریز به مایان بازدید کرد. هم اکنون عملیات زیرسازی کوی صنعتی مایان در راستای ارتقاء زیرساخت های شهری و تسهیل در تردد شهروندان، در حال اجرا است.
مرکز ماده ۱۶ سومین مقصد امروز شهردار تبریز بود. مرکز ماده ۱۶ مرکز نگه داری از معتادان متجاهر است که شهرداری تبریز در کنار نهادهای دیگر مسئول، برای تامین نیازهای این مرکز را برعهده دارد.
ایرج شهین باهر امروز در بازدید خود از این مرکز، ضمن دیدار و گفتگو با شهروندان بستری در این مرکز، دستورات لازم را برای بهبود ارائه خدمات به این مرکز صادر کرد.
شهردار تبریز همچنین در مسیر جدید شهرک شهید صیاد شیرازی حضور یافت و در جریان آخرین اقدامات انجام یافته برای تسهیل عبور و مرور شهروندان در این مسیر قرار گرفت.
این شهرک به عنوان یکی از بزرگترین شهرک های کلانشهر تبریز می باشد که دارای بیش از ۴۳۰۰ قطعه تجاری و مسکونی است و بهره برداری از این پروژه که دغدغه چندین ساله مدیریت منطقه و شهروندان غرب تبریز بوده، علاوه بر کاهش مسافت ۴ کیلومتری آن با شهر، کاهش تراکم جمعیت در مرکز شهر را فراهم خواهد آورد.
مقصد بعدی بازدیدهای جمعه این هفته ایرج شهین باهر، کانال دفع آب های سطحی کوی صنعتی مایان بود. در راستای ارتقای زیرساخت های شهری، احداث کانال ها در سه سال اخیر به عنوان یکی از اولویت های مدیریت شهری تبریز مطرح و عملیاتی شده است.
پروژه احداث کانال سنگی شهرک صنعتی مایان با ۱۱ میلیاردریال اعتبار در حال انجام است.
شهردار تبریز با حضور در گلزار شهدای شنب غازان به بازدیدهای خود پایان داد. منطقه شنب غازان ۷۲ شهید عاشورایی دارد و از مناطق تاریخی و فرهنگی کلانشهر تبریز محسوب می‌شود.
پروژه ساماندهی گلزار شهدای شنب غازان از پیشرفت اجرایی ۶۰ درصدی برخوردار است و شهرداری منطقه پنج تبریز در این پروژه که در حوزه استحفاظی منطقه شش قرار دارد حدود ۱۰ میلیارد ریال هزینه می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 2 =